Tiyatrohane'den Oyuncu Adaylarına Hediye

İzmir’in önde gelen sanat kurumlarında Tiyatrohane, bu sene üçünsü düzenlenen gelenekselleşmiş “Ücretsiz Oyunculuk Sınavlarına Hazırlık Atölyesi” ile yine gençlerin yüzünü güldürüyor.Atölye 26 Nisan Pazar günü saat 17.00’da Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Prof. Dr. Özdemir Nutku danışmanlığında kurulan Tiyatrohane bu seneki atölyede Kinesetetik uzmanı ve dans eğitmeni Uzm. Ece Türkmut ve Erk Bilgiç, sınava hazırlanan öğrencilerle deneyimlerini ve sınavda dikkat edilmesi gereken ipuçlarını paylaşacak. Katılım için telefonla rezervasyon yapmanın yeterli olacağı bildirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunu Erk Bilgiç birçok tiyatro oyununda yer almasının ve yönetmenlik yapmasının yanı sıra, İstanbul’da ve İzmir’de sinema filmleri, seslendirme ve dizi oyunculuğu yapmıştır. Son olarak İzmir’e dönmeyi tercih eden Bilgiç,“ İzmir seyircisi ve öğrencisi ile buluşmak diğer illerden gelenler için bir sınav gibidir. İzmir insanı kolay beğenmez, inatçıdır, en iyisini hak eder. Ben de bir İzmirli olarak buradaki enerjiyi başka hiçbir yerde bulamadım ve kentime geri döndüm. Burada kalarak İzmir için bir şeyler yapmaya karar verdim.” dedi.

Tiyatrohane halka ilişkiler uzmanı Melike Bilgiç, geçtiğimiz iki sene boyunca yaptıkları bu organizasyon ile pek çok öğrenciye yardım ettiklerini belirtirken “ Bu sene de yoğun bir katılım bekliyoruz. Tiyatrohane’nin kurum kültürü yardımlaşma ve aile kavramına dayanıyor. Burayı da bir aile olarak kurduk. Amacımız hiçbir zaman sadece ticari olmadı. Oyunculuk sınavlarına girmek isteyen arkadaşlara bu uzun ve karışık yolda yardım etmek bizim görevimizdir.” dedi.

Atölye sürecinde, oyunculuk sınavları sürecindeki aşamalardan bahsedilerek sorular yanıtlanacak, eğitmenler eşliğinde oyunculuk ve hareket çalışmaları yapılacak. 3 saat sürecek atölyeyle ilgilenen öğrencilerin Tiyatrohane’ye arayarak rezervasyon yapmaları katılım için yeterli olacak.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tiyatrohane, hediye, İzmir, Ücretsiz Oyunculuk Sınavlarına Hazırlık Atölyesi, Fuar Gençlik Tiyatrosu, Özdemir Nutku, Kinesetetik, dans eğitmeni, Ece Türkmut, Erk Bilgiç, Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul, film, seslendirme, dizi, Melike Bilgiç, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti