Tiyatrohane'den Öğrencilere Ücretsiz Destek

Alsancak'ta faaliyet gösteren, danışmanlığını Prof. Dr. Özdemir Nutkun'nun yaptığı Tiyatrohane Sanat Okulu yine öğrencilerin yüzünü güldürecek bir projeye imza atıyor.Geçtiğimiz yıl oyunculuk sınavlarına hazırlanan öğrenciler için ücretsiz bir atölye çalışması düzenleyen Tiyatrohane eğitmenleri bu sene de çalışmayı tekrar ederek gençlerin yüzünü güldürecek.

Ücretsiz yapılacak bu çalışma 27 Nisan Pazar günü saat 16:00'da İzmir Sanat'ta gerçekleştirilecek. Atölye süresince yetenek sınava girecek öğrencilere sınavda dikkat etmeleri gereken ip uçları verilecek ve katılımcıların soruları cevaplanacak. Çalışmayı Tiyatrohane'nin sahibi ve Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunu Erk Bilgiç, devlet tiyatrosu sanatçısı ve D.E.Ü oyunculuk bölümü mezunu Zeynep Nutku ve D.E.Ü dramatik yazarlık bölümü mezunu ve dans eğitmeni Ece Türkmut yürütecek. Sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak atölye için ön kayıt yaptırmak gerektiği belirtiliyor.

Atölyede yetenek sınavlarının içeriği hakkında bilgilendirme yapılarak, sınavlarda sorulan doğaçlamalardan örneklerle çalışmalar, tirad ve şiir seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar, şan ve dans sınavı ile ilgili pratik çalışmalar profesyonel eğitmenler tarafından ele alınacaktır.

ZOR BİR KARAR

Oyunculuk bölümüne hazırlanan öğrenciler için bu sürecin zorluğuna dikkat çeken Tiyatrohane Genel Sanat Yönetmeni Erk Bilgiç, " Her şey aslında sınavı kazanınca başlıyor, sonrasında okuduğunuz bölümün hakkını vermek ve sürekli kendinizi geliştirmek durumundasınız. Öğrenciler ve veliler için bu karar süreci biraz zorlayıcı oluyor fakat biz gençlere güveniyoruz. Daha aydınlık bir Türkiye için en başta gençler bilinçlenmeli ve sanatla büyümeli." şeklinde konuştu. Eğitmenlerin tamamının ilgili bölümlerden mezun profesyonel kişiler olduğuna dikkat çeken Bilgiç, "Ne yazık ki Türkiye'de her meslekte olduğu gibi bizim alanımızda da işin ehli olmayan kişilerce verilen eğitim, kötü niyetli olmasa bile talihsiz sonuçlara neden olabiliyor. Bu konuda bilinçli olunması gerektiğini hem velilere hem de öğrencilere ısrarla anlatıyoruz." dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tiyatrohane,ece türkmut, izmir sanat, atölye, erk bilgiç, devlet tiyatrosu, D.E.Ü, zeynep nutku, yetenek sınavı, ücretsiz eğitim, tiyatrohane nerededir, özdemir nutkun, magazin izmir