Tığla Titizce İşlenmiş Yaprak Çalışmaları

Tığ işini küçük bir çocukken Almanya'da öğrenen Bauer, tığ işini battaniyelerden ve örtülerden ziyade daha küçük şeyler üzerinde uygulamaya ilgi duymuştur.Tığ ile titizlikle işlenmiş narin yapraklar ve diğer objeler, Susanna Bauer'in uzmanlık alanı. Tığ ile işlemeyi küçük bir çocukken Almanya'da öğrenmiş, ama Bauer tığ işini battaniyelerden ve örtülerden ziyade daha küçük şeyler üzerinde uygulamaya ilgi duyuyor. Bu ustalığı Bauer'i önce tığ desen örnekleri yapmaya yöneltmiş olsa da, sonra yine doğasına dönmüştür.
"Çalışmalarımda narinlik ve güç arasında hassas bir denge var. İnsan ilişkilerindeki hassasiyet ve gerginlik, en küçük detaylarda bulunabilen doğanın değişken ama kalıcı güzelliği, doğaya uyarlanabilen kırılganlık ve dirençlilik."
Bauer, İngiltere Cornwall'da yaşıyor. Sergisi 27 Haziran'a kadar Lemon Sokak Galerisi'nde ilgi duyanlar ile paylaşıyor.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tığ işleme izmir, izmir tığ işlemesi, tığ yaprak işlemesi izmir, izmir tığ yaprak işlemesi, değişik sanatlar izmir, yeni buluşlar izmir, Lemon Sokak Galerisi izmir, Susanna Bauer izmir, almanya etkinlikleri izmir, İngiltere Cornwall izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı