Tasarım Sektöründe Kariyer

Jack&Jones, Zara, Colin’s, Bershka, Dogo gibi uluslararası tekstil markalarında çeşitli giyim eşyaları üzerine tasarımlar yapan illüstratör ve tasarımcı Seçkin Hatipoğlu, İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde “Tasarım Sektöründe Kariyer” başlıklı söyleşiye katıldı.Sektörün yaratıcı tasarımcılara ihtiyacı var

İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde “Tasarım Sektöründe Kariyer” başlıklı bir söyleşiye katılan illüstratör ve tasarımcı Seçkin Hatipoğlu öğrencilerle yaptığı çalışmaları ve üniversite yaşamından iş yaşamına geçiş sürecini paylaştı. Tişört, albüm, ayakkabı, ambalaj tasarımı gibi farklı alanlarda işler üreten Hatipoğlu iş yaşamında ve tasarım becerisinde program bilgisinin ve kullanma yeteneğinin önemli olduğunu ancak bireyleri birbirinden ayıran ve avantaj sağlayan esas noktanın fikir üretme becerisi olduğuna dikkat çekti.

Türk tasarımcılar çalışmaları ile dikkat çekiyor

Jack&Jones, Zara, Colin’s, Bershka, Dogo gibi uluslararası tekstil markalarında çeşitli giyim eşyaları üzerine tasarımlarını göstererek anlatan Hatipoğlu özellikle Türkiye’nin tasarım alanında başarılı olduğuna dikkat çekti. Yaratıcı ve özgün çalışmaların yanı sıra kendilerine gelen siparişler doğrultusunda araştırma yaparak yeni tasarımlara imza attıklarını anlatan Hatipoğlu internetin yaygınlaşmasıyla beraber evden çalışarak internet üzerinden tasarımlarını satan freelance tasarımcıların arttığına dikkat çekti. Kanada, ABD ve Avustralya gibi dünyanın çok farklı noktalarından müşterileri bulunduğunu anlatan Hatipoğlu özellikle yaratıcı tasarımcıların yabancı dil bilgisiyle beraber kendilerine yeni çalışma alanları yaratabileceklerine dikkat çekip ayrıca müşterinin tasarımcıya davranışlarının da yaratıcılıkta çok etkili olduğundan söz etti.

Afiş ve teşekkür belgesini öğrenciler tasarladı

Söyleşi sonunda İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı öğrencileri “Görsel Algı ve Yaratıcılık” dersi kapsamında söyleşi için hazırladıkları teşekkür belgesi ve söyleşi posteriyle beraber Hatipoğlu ile fotoğraf çektirdiler. Teşekkür belgesini takdim eden Görsel İletişim Tasarımı ikinci sınıf öğrencisi Berkay Beşkök, “Sektöründe bu kadar başarılı bir konuğu ağırladığımız ve sohbet etme olanağı bulduğumuz için çok memnunuz. Kendisine çok teşekkür ederiz” diyerek Hatipoğlu’na sınıf arkadaşları adına teşekkür etti.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel Algı ve Yaratıcılık, Seçkin Hatipoğlu, İzmir Etkinlikler, İzmir Üniversitesi