Swissotel’de Sanat Etkinlikleri Hızla Devam Ediyor!

Sanat etkinliklerinin ikincisi olan “Sanatuar” Resim ve Heykel Sergisi gerçekleşen açılış kokteyli ile sanatseverlerle Swissôtel Büyük Efes’te buluştu.Swissôtel Büyük Efes’in Kordon 1 salonu, 26 Eylül – 21 Aralık 2013 tarihleri arasında yeni bir sanat projesine daha ev sahipliği yapıyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilecek “Sanatuar” adlı resim ve heykel sergisi ismini, sanatçının eserini ortaya çıkardığı alanı “laboratuvar” olarak nitelendirmesinden ve üniversitelerin bu laboratuvarların temelini oluşturmasından alıyor. Büyük Efes Sanat ile her yıl farklı bir üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi proje kapsamında ağırlanıyor.

“Sanatuar” Resim ve Heykel Sergisi’nde farklı disiplinlerdeki çalışmalarını sergilemek üzere bu yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlilerinden, Resim ve Heykel Bölümleri’nden mezun olmuş ve halen lisansüstü eğitimine devam etmekte olan sanatçılardan, 27’si ressam 19’u heykeltraş olmak üzere toplamda 46 sanatçının eseri yer alıyor.

Otelin Genel Müdürü H. Rıza Elibol, açılış konuşmasında; sanatsal içeriği ve mimari yapısı ile bir efsane haline gelen Swissôtel Büyük Efes’in yıllar önce başlaşmış olduğu sanat etkinliklerinin birincisi olan Dinamo 1’in ardından, yeni projeleri Sanatuar ile Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden 46 sanatçının eserlerine yer veriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını iletti.

26 Eylül Perşembe günü gerçekleşen “ Doğu Kültürü’nde Modern Sanat” konulu seminerde ise Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Mustafa Küçüköner, Yrd. Doç. Önder Yağmur, Öğr. Gör.Uğur Özen, Arş. Gör. Halil Daşkesen, Arş. Gör. Serpil Akdağlı yer aldı.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sanatsal etkinlikler, izmir etkinlikler, swiss otel etkinlikleri, swiss otel sergisi, swiss otel büyük efes sergileri, eski efes oteli, swiss otel hakkında, swiss otel nerededir, swiss otel eylül etkinlikleri, izmir 2013 etkinlikler, izmirdeki en iyi oteller, izmir otelleri, bahar akıncı