Son Dönemlerin En Muhalif Oyunu İzmir'de

Ferhan Şensoy'un iki perdelik hukukengiz güldürüsü Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği, 15 Mayıs'ta Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneleniyor.



Hocalığı tartışılan Nasri Hoca (Ferhan Şensoy) halkın oy verecek parti arayıp bulamadığını görüp, Hak Verilmez Çalınır Partisi’ni (HVÇP) kuruyor. Partinin amacı basit hırsızlıkları suç olmaktan çıkarmak ve onu savunmak. Nasri Hoca, oyunda partisini şu sözlerle anlatıyor: “Neyi savunacağız? Size refahı getireceğiz desek, halk getiremeyeceğimizi biliyor. Sittin yıldır söyleniyor, ortada refah yok. Huzur güvenlik, özgürlük getireceğiz desek böyle şeyler olmayacağını biliyor halk.

Elli yıldır politikacılar bunu söylüyor, oy alamıyor. Al sana kömür, al sana beyaz eşya deyince halk hemen tav oluyor. Neyse iktidardan bir şey arakladım, diye mutlu oluyor. Bu basit bir hırsızlık işte. Al sana basit hırsızlık özgürlüğü desek bizim halkın gözü döner. Arkadaşlar biz HVÇP olarak şunu savunacağız, bir ülkede yönetenler hırsızsa yönetilenlerin de hırsızlık hakkı doğar.”

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ferhan Şensoy, tiyatro, gösteri, Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği,Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, kültür sanat, magazin izmir