'Şiddette Hayır' Diyerek Sahne Aldılar

Rotary 2440. Bölge 5. Grup kulüpleri ile Lider Yatırımcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) işbirliği ile İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde kadına yönelik şiddet protesto edildi.Ayça Üzüm tarafından yazılan, Sibel Erdenk'in yönettiği oyun sığınma evinde bir araya gelen şiddet mağduru 4 kadının hikayesinin anlatıyor. "Sığınamayanlar" önceki gece sahnelenirken LİYAKAT üyeleri Liz Sarda, Yeşim Gencer, Şela Habif ve Özlem Akdaş sahne performansları ile göz doldurmayı başardılar.

Geceyi düzenleyen iki kuruluş adına yapılan açıklamada şiddetin her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çekilerek "Şiddet her geçen gün artarak hayatın içinde yer almaktadır. Her yaştan , cinsiyetten, eğitim seviyesinden ve yaşanılan yerden bağımsız olarak her gün duyduğunuz , okuduğunuz, ve seyrettiğiniz çözülemeyen bir sorun olarak karşımızda. bizimde amacımız bu soruna dur demek ve toplumda farkındalık yaratmaktır" dendi. Gecenin sonunda ise katkıda bulunanlara plaket verildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER şiddete hayır tiyatrosu, izmir tiyatrolar, izmir kasım ayı tiyatroları, rotary kulübü izmir, izmir rotary, Liz Sarda, Yeşim Gencer, Şela Habif, Özlem Akdaş, Ayça Üzüm, Lider Yatırımcı Katılımcılar Derneği, Liyakat