Shapes Turkey Yılın Parlayan Sporcularını Ödüllendirdi

Shapes Türkiye, Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi destekleriyle belirlenen "2015 Parlayan Sporcu" ve "Yılın Mentor Sporcusu" ödülleri, 9 Mart Pazartesi akşamı Folkart Crete’nin ev sahipliği yaptığı törenle sahipleri ile buluşturdu. Törenin açılış konuşmasını yapan Shapes Genel Müdürü Gediz Ersin, “Ödülleri verirken Shapes olarak her zaman olduğu gibi yine kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptık. Kadınlarımızın daha aktif, daha sportif, hayatın içinde korkusuzca kendine güvenerek yaşayabilmesi için desteklerimizi sürdüreceğiz.” açıklamalarını yaptı.

“Yılın Parlayan Sporcusu”, Dünya ve Avrupa’da birçok madalya kazanmış olan Karşıyaka Belediyesi sporcularından Ecem Cansu Coşkun oldu ve ödülünü Shapes Genel Müdürü Gediz Ersin tarafından verildi.

"Yılın Mentor Sporcusu" ise dünyaca ünlü rüzgar sörfü sporcumuz Çağla Kubat seçildi. Kendisi yoğun programı sebebiyle ödül törenine katılamadı fakat öğrencisi Gizem Urgancı ödülü Çağla Kubat adına TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş’tan aldı.


Ayrıca Shapes Turkey’in Kadınlar Günü etkinliği dahilinde davetlilere dağıtılan siyah kurdeleler dikkat çekti. Kadına yönelik şiddete karşı “2 Günde Unutmadık” etkinliği kapsamında, davetliler ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerini 2 günde unutmadıklarını göstermek üzere siyah kurdeleleri yakalarına taktılar.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Shapes Turkey, Yılın Parlayan Sporcuları, Türkiye Spor Yazarları Derneği izmir, "Yılın Mentor Sporcusu, Folkart Crete, Gediz Ersin, Ecem Cansu Coşkun, kadınlar günü etkinlikleri, Çağla Kubat, Gizem Urgancı, TSYD İzmir Şube Başkanı, Bahri Okumuş