Selçuk Yaşar Resim Müzesi Ve Sanat Galerisi’nde Fatih Mika Gravür Sergisi

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nin bu ay ki konuğu günümüz gravür sanatının önemli temsilcilerinden biri olan Fatih Mika.Sanatçının eserlerinden oluşan gravür sergisi, 05 Şubat 2015 tarihinde Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Sanat yaşamı boyunca enerjisini bir ekol yaratmaya ya da herhangi ekolün içinde olmaya harcamayan Fatih Mika, gravürün anlatım olanaklarını geliştirmek ve yeni anlatım olanakları bulmak için kullandı. Gravürü bağımsız bir sanat dalı olarak kabul eden sanatçı tüm yaşamı boyunca sadece gravür üretti.

Fatih Mika’nın gravür sergisi 28 Şubat 2015 tarihine kadar Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi ‘nde sanatseverlerin beğenisine sunulucaktır.

Fatih Mika Kimdir?

1956 yılında İstanbul’da doğdu. Küçükçekmece Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra İ.Ü.Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ndeki eğitimini yarıda bırakarak Yugoslavya’ya gitti, Sarayevo Güzel Sanatlar Akademisi Grafik (Gravür) Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. İhtisasını da aynı Akademi’de Dževad Hozo Atölyesi’nde tamamladı. 2008 - 2011 yılları arasında Roma Güzel Sanatlar Akademisi’nde, 2012 - 2014 yılları arasında Foggia Güzel Sanatlar Akademisi’nde gravür teknikleri dersleri verdi..

Sanat yaşamı boyunca enerjisini bir ekol yaratmaya ya da herhangi bir ekolün içinde olmaya harcamayan Fatih Mika, enerjisini gravürün anlatım olanaklarını geliştirmek ve yeni anlatım olanakları bulmak için kullandı. Gravürü bağımsız bir sanat dalı olarak kabul eden Fatih Mika, tüm yaşamı boyunca sadece gravür üretti.

Bugüne kadar birçok kişisel ve karma sergi açmış olan sanatçı, Venedik Güzel Sanatlar Akademisi'nde Gravür Teknikleri”dersleri vermekte olup, gravür çalışmalarını İtalya’da sürdürmektedir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Selçuk Yaşar Resim Müzesi Ve Sanat Galerisi, Fatih Mika, Gravür Sergisi, gravür, izmir sanat, izmir sergi, izmir kültür sanat, izmir etkinlik