Sanatseverler Mete Akisü'nün Sergisinde Buluşacak

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mete Akısü'nün ilk kişisel resim sergisi, Egepol Hastanesi'nin desteğiyle Tarihi havagazı Fabrikası Sergi Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mete Akısü'nün ilk kişisel resim sergisi 10 Mart Salı günü Tarihi Havagazı Fabrikası Sergi Salonu'nda Egepol Hastanesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilecek bir kokteylle sanatseverlerle buluşacak.

Küçük yaşlardan itibaren resim sanatına büyük bir ilgi duyan ve daha önce de iki karma resim sergisine katılan Akısü, ilk kişisel resim sergisinde 22 eserini sanat dünyasının beğenisine sunacak.

Yağlı boya akrilik tekniğiyle doğa ve soyut kavramları tuvaline taşıdığını belirten Prof. Dr. Mete Akısü, eserlerinde pozitif enerji yayan farklı renkleri kullandığını dile getirdi.

Bir hekim olarak yoğun çalıştığını ve resim yapmanın kendini rahatlattığını kaydeden Prof. Dr. Mete Akısü, mutlaka her bireyin sanatın bir dalıyla uğraşması gerektiğini, sanatın insan gelişimine katkı sağlayarak, bireyi topluma faydalı hale getirdiğini sözlerine ekledi.

Özel Egepol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Necip Nasır da, kurum olarak sanata ve sanatçıya destek vermenin gururunu yaşadıklarını belirterek, resim sergisine tüm sanatseverleri beklediklerini söyledi.

Prof. Dr. Mete Akısü'nün, 10 Mart Salı günü Tarihi Havagazı Fabrikası sergi salonunda 19.00'da düzenlenecek kokteylle açılışı yapılacak ilk kişisel resim sergisi 11 - 15 Mart tarihlerinde 10.00 ile 18.00 arası gezilebilecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mete Akisü, kişisel resim sergisi, Egepol Hastanesi, Tarihi havagazı Fabrikası Sergi Salonu, Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Necip Nasır