Sanat İçin Bir Araya Geldiler!

Sanata olan ilgiyi ve desteği arttırmak amacıyla Contemporary İstanbul çağdaş sanat buluşmalarının dokuzuncu durağı ikinci kez İzmir oldu.Akbank Private Banking desteğiyle 2010 yılından itibaren düzenlenen Çağdaş Sanat Buluşmaları ; sanatçılar, sanatseverler, iş adamları ve koleksiyonerleri Swissotel Büyük Efes’te bir araya getirdi.

Sanatın yatırım yönünün, sanat koleksiyonerliğine ilişkin bilgilerin uzmanlar tarafından aktarıldığı Çağdaş Sanat Buluşmasına, Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Güreli, Akbank Private Banking’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı ‘da katıldı. Davette Contemporary İstanbul Genel Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, sanatçı ve koleksiyoner Paul McMillen ve çağdaş sanatçı Ardan Özmenoğlu konuşmacı olarak düşüncelerini aktardı.

İş dünyası koleksiyonerleri, yatırımcıları,sanatseverleri ve galeri yöneticilerinin katıldığı gecede çağdaş sanatın gelişimi ve çağdaş sanatın yatırım boyutu ana gündem maddelerini oluşturdu. Gecede İlk olarak konuşan Contemporary İstanbul Genel Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, önce Çağdaş sanat nedir? konulu bir konuşma yaptı. Konuşmasında çağdaş sanatın klasik ve modern sanattan hangi yollarla evrilerek ayrıldığını anlattı. Ardından sanatçı ve koleksiyoner Paul McMillen sanata olan ilgisini ve koleksiyonerlik serüvenini akıcı Türkçesi ve espirileri ile davetlilere aktarırken, çağdaş sanatçı Ardan Özmenoğlu ise ‘Türkiye’de çağdaş sanatçı olmak’ başlıklı sunumuyla deneyimlerini sanatseverlere anlattı.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Contemporary İstanbul, Contemporary İstanbul izmirde, Rabia Güreli, Hasan Bülent , Paul McMillen, Ardan Özmenoğlu, çağdaş sanat buluşmaları, Saltık Galatalı, izmir sanat haberleri, izmir kültür sanat, izmir 2013 etkinlikleri