Şampiyonlara Ödülleri Verildi

İzmir'de çeşitli alanlarda Balkan Şampiyonluğu ve ikinciliği, 5 tane Türkiye şampiyonluğu ve bir çok derece kazandıran Yaşar Üniversitesi sporcusu olan öğrenciler, okulları tarafından ödüllendirildi. Selçuk Yaşar Kampusu Konferans Salonu'nda düzenlenen törende, triatlon, satranç, basketbol, voleybol, Amerikan futbolu, hentbol, okçuluk ve yelken takımlarının sporcu ve antrenörlerine plaketleri verildi. Törene Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, Genel Sekreter Ender Duran, akademisyenler ve sporcuların aileleri katıldı.
İZMİR'İN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER
Öğrencilerin kazandığı derecelerin aynı zamanda kent için büyük bir kazanım olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, "Spor alanında başarıya ihtiyaç duyan İzmir için gurur tablosu oluşturan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarı için terlerinizi akıttığınız alınlarınızdan öpüyorum ve sizlerle gurur duyuyorum"' dedi. Barkan, öğrencilerden, önümüzdeki yıl edindikleri başarılarını sürdürmelerini ve derecelerine yenilerini eklemelerini beklediğini söyledi.
ŞAMPİYON ÖĞRENCİLER
Balkan Triatlon Şampiyonası Genç Bayanlar 1'incisi İpek Öztosun ve Elit Bayanlar 2'incisi Ece Bakıcı, Türkiye Üniversiteler Satranç Ferdi Erkekler Birincisi Cankut Emiroğlu, ÜNİLİG Şampiyonu Erkek Basketbol Takımı, ÜNİLİG Şampiyonu Bayan Voleybol Takımı, ÜNİLİG 1. Lig Şampiyonu Amerikan Futbol Takımı, çeşitli yarışlarda iki birincilik, iki ikincilik kazanan Yelken Takımı, Türkiye Üniversiteler 1. Ligi'ne yükselen Hentbol Takımı, Üniversiteler Okçuluk Ferdi Erkekler Türkiye İkincisi Uğur Fırtına Ertok, Triatloncu Serhat Alyılmaz, Dağcılık Topluluğu ve Bayan Tenis Takımı sporcusu Ülker Yüreğir, başarı plaketi ile onurlandırıldı. Spor faaliyetlerine katkıları nedeniyle Sağlık Kültür Spor Müdürlüğü personeli ile antrenörlere de başarı şiltleri verildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir, Yaşar Üniversitesi, Ödül Töreni, Şampiyonluk, Ödül, Üniversite, Sporcu, Öğrenci, Selçuk Yaşar Kampusu, triatlon, satranç, basketbol, voleybol, Amerikan futbolu, hentbol, okçuluk, Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Holding, İdil Yiğitbaşı, Murat Barkan, Ender Duran