Sakız Adası'nda Karnaval Coşkusu

Yunanistan’ın Sakız Adası’nda düzenlenen Apokries Karnavalı bu yıl da coşku içerisinde kutlandı.Sakız Adası Timiana Köyü’nde akşam başlayan etkinlikler Pazartesi günü sona erdi.

Sakız Belediyesi Turizm Kalkınma Ofisi sorumluları Kostas Moundros ve Rena Pagou Damigou, yaptıkları açıklamada karnavalın her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördüğünü belirterek,” Apokries Karnavalı bildiğiniz gibi her yıl yapılan bir etkinlik. Bu yıl da düzenlenen karnavalda yöre halkı yöresel ve geçmiş zamanı anlatan kıyafetleri ile renkli görüntüler oluşturdular. Bu karnavalda en büyük özellik turistlerin de bu eğlencelere dahil olması. Apokries Karnavalına katılanlar adanın diğer köylerinde düzenlenen etkinlikleri hem izlediler hem de yöresel lezzetleri keşfetme fırsatına sahip oldular” dediler.

Sakız Adası’ndaki diğer etkinlikleri de kamuoyu ile paylaşacaklarını belirten yetkililer,” Sakız Adası’nda gerçekleştirilecek olan festival ve etkinlikleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Burada düzenlenecek etkinlikleri izlemek isteyen Türk turistler Sakız Belediyesi internet sitesinden takip edebilirler. Sakız Adası’nın Çeşme’ye olan yakın mesafesi nedeniyle ziyaretçiler yaklaşık bir saat süren yolculuk sonrasında Sakız Adasını ziyaret edebilirler. Ayrıca adanın tarihi ve kendine özgü bölgeleri de görülmeye değer. Türk turistleri adamıza bekliyoruz” diye konuştular.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sakız adası, sakız adası karnavalı, sakız karnavalı