Rotary’den Anlamlı Sergi

Rotary Kulüpleri’nin bu yılki farkındalık projesi olan trafik konusunu 2.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ile gündeme getiren Göztepe Rotary Kulübü ve İFOD, Kedi Sanat Merkezi’nde etkinliğe katılan eserleri sergiledi.Sergi satışından elde edilen gelir, Rotary Kulübü’nün sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacak.

İzmir Göztepe Rotary Kulübü ve İzmir Fotoğraf Derneği (İFOD) önderliğinde "Trafik ve Ulaşım: Hayata Bağlayan Yollar" konulu 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na katılan eserler, ilk sergilemesinin ardından gördüğü yoğun ilgi üzerine Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde ikinci kez izleyicisiyle buluştu.

Rekor Başvuru

İFOD Yönetim Kurulu Üyesi Berna Kızıltan yarışmaya dünya çapında çok büyük ilgi olduğuna işaret ederek, "Yarışmamıza 40 ülkeden 640 kişi, 2 bin 255 fotoğrafla başvurdu. Trafik estetikten uzak, fotoğraflanması çok zor bir kavram gibi gözükse de hepimizin yaşamında ne kadar önemli bir yer işgal ettiğini daha iyi görmüş olduk ve bu konuya dikkat çektik. Uluslararası düzeyde çok değerli fotoğrafçıların katıldığı sergimizin ilki çok beğenildi, kısa da olsa Kedi Sanat’ta da kaçıranlar için bir sergi daha düzenledik" dedi.

Göztepe Rotary Kulübü Başkanı Devrim Çukur ise sergiden elde edilen gelirin yine Kulübün eğitim ve yardım amaçlı sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacağını dile getirerek, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Ödül Alan Eserler

Yarışmanın birincisi Bangladeş’ten Faisal Azim, ikincisi Türkiye’den Kayhan Güç olurken, üçüncülük ödülünü de yine ülkemizden Ali Mermertaş adlı fotoğraf sanatçısı kazandı. Mansiyon Ödülü alan sanatçılar Ali Mermertaş, Ayhan Turan Menekay, Banu Açıkgöz, Chiyue SONG, Kemal Özkılıç ve Murat Günaydın oldu.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Rotary Kulüpleri İzmir, İzmir Rotary Kulüpleri, 2.Uluslararası Fotoğraf Yarışması İzmir, İzmir 2.Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Göztepe Rotary Kulübü, Kedi Sanat Merkezi İzmir, İzmir Kedi Sanat Merkezi, Devrim Çukur, Faisal Azim, Kayhan Güç, Ali Mermertaş, Ayhan Turan Menekay, Banu Açıkgöz, Chiyue SONG, Kemal Özkılıç, Murat Günaydın, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti