Romantik Balenin Başyapıtı “Giselle” Nisan Ayında İzmir Devlet Opera Ve Balesi'nde

İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından 2013 yılından bu yana aralıksız sahnelenen, bale repertuvarının en sevilen yapıtlarından biri olan Giselle balesi Nisan ayında da izleyicileriyle buluşmaya devam edecek.İki perdeden oluşan Giselle balesinin müzikleri Adolphe Adam’a ait. Serhat Nüfusçu’nun sahneye koyduğu balede orkestrayı Nesrin Bayramoğulları yönetiyor. Dekoru Nihat Kahraman’a, kostümü Nursun Ünlü’ye, ışık tasarımı Oktay Kanca’ya ait bale, kalabalık kadrosuyla sanatseverlerin bir kez daha beğenisini kazanmaya hazırlanıyor.

Giselle, seyircilere, gizem, güzellik, tehlike ve ölüm dolu bir dünyaya girme fırsatı veriyor. Hem basit, hem de şiirsel hayal gücünü coşturuyor. Romantik balede bu kadar sağlam bir yer edinmesini sağlayan özelliği, iyi özelliklerin ödüllendirildiği bir son yerine, trajik bir ölüm ve onu takip eden bir hayalet hikâyesi olması.
Giselle balesi 9 Nisan Perşembe saat 20.00 ve 11 Nisan Cumartesi saat 15.00 de İZDOB Elhamra Sahnesi’nde sahnelenecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Giselle, Romantik Bale, İzmir, Devlet Opera Ve Balesi, Adolphe Adam, Serhat Nüfusçu, Nesrin Bayramoğulları, Nihat Kahraman, Nursun Ünlü, Oktay Kanca, İZDOB Elhamra Sahnesi, izmir sanat, izmir etkinlikleri