PWA Windsurf Dünya Kupası'nda, Rüzgar Arası Eğlencesi!

Pegasus Airlines Surf and Sound Spor ve Müzik Festivali’nin 4. gününde de kuvvetli rüzgar olmaması nedeniyle 1’i kadınlar 1’i erkekler olmak üzere iki yarış yapıldı, derecelendirme olmadı. Rüzgar hızını kestiği anda karaya çıkan sporcular keyifli aktivitelerin tadını çıkardı.Dünya’nın en hızlı ve en iyi sörfçülerinin katılımıyla Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez gerçekleşen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın 2.ve 3. gününde rüzgarın azizliğine uğrayan yarışlara bugün saat 13:00 de başlandı..
LENA KAZANANLAR LİSTESİNDE
Bugün yapılan yarışlarda bayanlar 2. eleminasyon turunun yarı final ilk ayağında Lena Erdil 2. olarak adını kazananlar finaline yazdırdı. Bu yarışın 1.’si Fransa’dan Marion Mortefon oldu. Çağla Kubat, Fulya Ünlü ve Dilara Uralp isimlerini kaybedenler finaline yazdırdı.
Erkeklerde yarı final ilk ayağının 2. eleminasyon turunda ise Fransa’dan Pierre Mortefon 1., Hollanda’dan Casper Bouman 2., Fransa’dan Julien Quentel 3. oldu. Bu 3 sporcu da isimlerini kazananlar finaline yazdırdı. Erkekler 3. eleminasyon turunda yarın Bora Kozanoğlu yarışacak.
FESTİVAL COŞTURUYOR
29 ülkeden 64 erkek 29 kadın sporcunun katılımıyla Alaçatı Beach Resort’ta gerçekleştirilen organizasyonda sporcular ve izleyenler için eğlenceli aktiviteler düzenleniyor. Festival alanında bugün Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi’nin organizasyonuyla, Fitness Eğitmeni Noyan Dülek eşliğinde forma girmenin en keyifli antremanlarından Zumba yapıldı. Power Fm’in müzikleri eşliğinde gün boyu ritmi yüksek eğlencenin içerisinde olan sporcular, Solait güneş ürünlerinin sunduğu güneşlenme alanında ise dinlenme fırsatı buluyor. Yarışmacıların keyfi BMW X 1'le gerçekleşen transferleriyle ikiye katlanıyor.
Finali 24 Ağustos Cumartesi yapılacak sörf yarışlarında ilk 16 ‘ya giren yarışmacılara toplam 55 bin Euro tutarında ödül dağıtılacak.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Pegasus Hava Yolları, Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, Lena Erdil, Marion Mortefon, Çağla Kubat, Fulya Ünlü, Dilara Uralp, Pierre Mortefon, Casper Bouman, Julien Quentel, Bora Kozanoğlu, Alaçatı Beach Resort, Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi, Fitness Eğitmeni Noyan Dülek, Pegasus Airlines Surf and Sound Spor ve Müzik Festivali, Pegasus Airlines Spor ve Müzik Festivali, alaçatı, çeşme, alaçatı su sporları