Pop Müziğinin Yakışıklı İsmi 'Murat Boz' İzmir'e Geliyor!

Gaziemir Çocuk Şenliği kapsamında konser verecek olan Murat Boz eğlence dolu muhteşem bir akşam için İzmir'e geliyor.O Ses Türkiye ile hayran kitlesini katbekat arttıran, genç kızların sevgilisi Murat Boz, 7 Mart 1980 doğumlu Türk şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve besteci. Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999'da Bilgi Üniversitesi Caz Bölümü'nü kazandı. 2003 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümüne başladı. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya albüm ve konserlerinde vokallik yaptı.

Sanatçı, 2006 yılında yayımladığı ilk single çalışması "Aşkı Bulamam Ben" ile çıkış yaptı. Ardından 2007 yılının başında ilk stüdyo albümü Maximum'u yayımladı. Aynı yıl Kral TV Video Müzik Ödülleri'nden, Altın Kelebek Ödülleri'nden ve İstanbul FM Altın Ödülleri'nden "En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı" dalında ödüller aldı. 2008 yılında ilk EP çalışması olan "Uçurum"'u yayımladı. Bir yıl sonra ikinci stüdyo albümü olan Şans'ı yayımladı. Albümdeki "Para Yok", "Özledim", "Her Şeyi Yak", "Sallana Sallana", "Gümbür Gümbür" ve "Buralardan Giderim" şarkılarını kliplendirdi. "İki Medeni İnsan" şarkısının klip versiyonunda Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı.

Mart 2010'da ikinci single çalışması olan "Hayat Sana Güzel"'i yayımladı. 12 Nisan 2011'de üçüncü stüdyo albümü "Aşklarım Büyük Benden" ile aynı adı taşıyan şarkısını klibi ile birlikte yayımladı. 9 Mayıs 2011'de ise albümünü piyasaya sürdü. Ardından albümdeki "Hayat Öpücüğü", "Geri Dönüş Olsa", "Kalamam Arkadaş", "Bulmaca" ve "Soyadımsın" şarkılarını da kliplendirdi. Bu şarkılardan "Geri Dönüş Olsa" ve "Kalamam Arkadaş" resmi listelerin zirvesine yükselmeyi başardı. Sanatçı, son olarak Ağustos 2012'de ilk remix albümü olan "Dance Mix"i piyasaya sürdü.

Piyano, keman ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmalarının da reklam yüzü. 2011 yılından bu yana düzenlenen "O Ses Türkiye" programının dört jüri üyesinden biriydi ve yarışmanın ilk sezonunun kazanan jüri üyesi. Ödülleri arasında iki Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral TV Video Müzik Ödülü bulunmaktadır.

Murat Boz'un İzmirdeki konseri de  ESBAŞ Spor Salonu yanı / Gaziemir'de 20 Nisan 2013 saat  20:00'de gerçekleşecektir. 
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER murat boz kimdir, murat boz hakkında, murat boz konserleri, izmir gaziemir çocuk şenlikleri 2013,2013 izmir çocuk şenlikleri murat boz,gaziemir halk konseri 2013,gaziemir konserleri,izmir 23 nisan murat boz konseri,izmir murat boz konseri 2013,izmir