Ödüllü Ressam İzmirlilerle Buluşuyor

Ödüllü ressam Orhan Umut,kedi kültür sanat merkezinde İzmirli sanatseverlerle buluştu.Serginin açılış kokteyline Diyarbakır’dan katılan Umut,İzmirli sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Bahar ayına hızlı bir giriş yapan kedi kültür sanat merkezi,16-28 nisan tarihleri arasında başarılı sanatçı Orhan Umut’un resimleri ile renkleniyor.Resimlerinde öğretmen duyarlılığı ile toplumsal sorunlara dikkat çeken Umut,kendine has figürleri ve renk kullanımı sanatseverlerin ilgisini çekiyor.

1972 Diyarbakır doğumlu olan Umut, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi resim bölümü mezunu.Sanatçı yüksek lisans eğitimine Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde devam etti.Orhan Umut, 1997’den bu yana 40’a yakın kişisel sergi ve 90’ın üzerinde karma sergi açarak sanatseverleri eserleriyle buluşturdu.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ressam, sergi, kokteyl, diyarbakır, umut, izmir, kedi kültür sanat merkezi, Orhan Umut, Dokuz Eylül Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, resim bölümü, sanatsever, izmir etkinlikleri, izmir sanat, izmir cemiyeti