Odabaşı’nın 'Yüzdeki Boşluklar Sergisi' İzmir’e Geliyor!

Fotoğrafçı Yetkin Odabaşı tarafından çekilen portrelerden oluşan “Yüzdeki Boşluklar Sergisi” 11-24 Kasım 2013 tarihleri arasında İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.Yaratıcılığın evrendeki ses ve ışıktan beslendiğine vurgu yapan Odabaşı, serginin ana fikrini gözler üzerine kurgulamış. Süprizlerle dolu sergide fotoğraflara Sarp Keskiner’in sergiye özel düzenlediği müzikler eşlik edecek.

Egeli iki sanatçı Yetkin Odabaşı ve Sarp Keskiner, doğup büyüdükleri topraklarda keyifli bir sergiye hazırlanıyor. Hiç düşündünüz mü? Yaşanmışlığın en belirgin ifadelerinden biri olan yüzümüzdeki çizgileri kaldırdığımızda gözler bize ne anlatır? Fotoğrafçı Yetkin Odabaşı, aklına takılan bu soruyu yanıtlamak için kameranın arkasına geçmiş ve birbirinden etkileyici fotoğraflara imza atmış.

“Yüzdeki Boşluklar’ın ana fikrini daha çok gözler üzerine kurguladım. Yüzlerdeki yaşlanma ibarelerini ortadan kaldırırsak, gözler hala çocukluktaki duygulara sahip olabilir mi? sorusuna cevap aradım” diyen Odabaşı, sergiye bu temadan başlasalar da planlamayan ilginç görüntülerin de ortaya çıktığına vurgu yapıyor. Fransızların “Le joie de vivre-Yaşama sevinci” sözünden esinlenen Odabaşı, sergisinde gözler aracılığıyla ruhun derinliklerine iniyor.

Ses ve ışık birarada!

Hi-fi ses sistemlerine özel ilgi duyan Odabaşı “Evrendeki ses ve ışık hep ilgimi çekmiştir. Bu nedenle sergide ses de olsun istedim. Sevgili dostum Sarp Keskiner'e fotoğrafları gösterdiğimde onda da aynı heyecanı gördüm. 11 Kasım tarihindeki açılışta, izleyenlere, Hi-Fi sistem eşliğinde sesi ve görüntüyü harmanladığımız farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz” dedi.
Canon sponsorluğunda gerçekleşen sergideki tüm fotoğraflar Canon Pro1 ile basılmıştır.

Sergi : Yüzdeki Boşluklar Fotoğraf Sergisi
Tarih : 11 Kasım 2013, Pazartesi – 19:00 AÇILIŞ KOKTEYLİ
Yer : İzmir Fransız Kültür Merkezi Sergi Salonu
Cumhuriyet Bulvarı No: 122 AlsancakYetkin Odabaşı - Fotoğraflar

13 yaşında ilk radyo vericisini tasarladı. Teknik okulda aldığı eğitim sürecinden sonra, evrende en çok ilgisini çeken “ses ve ışık” konularına yöneldi. Işığın hayatına yansıması fotoğrafçı olma hevesiyle şekillenirken, ses konusu ise stereo müzik sistemlerinde hayat buldu. Hi-Fi markası Quad’ın Türkiye Genel Distribütörlüğü’nde satış ve pazarlama biriminde sektöre hizmet verdi. Home&Technology, REC ve Boys Toys dergilerinde fotoğraf ve test editörü olarak çalıştı. Home&Technology döneminde EISA (European Imaging & Sound Association) ödülleri için testler yaptı. Dijital ajanslarda video mapping, maket otomasyonu, dokunmatik ekranlar konularında deneyim kazandı. Profesyonel çalışmalarına Yetkin Odabaşı Photography'de devam ediyor.

Sarp Keskiner - Fotoğraflar

1990 yılında araştırmacı – yazar kimliği ile müzik kariyerine başlayan Keskiner, 1995’ten bu yana yazarlık, editörlük, radyoculuk, prodüktörlük ve müzik tasarımı gibi alanlarda yurtiçi ve yurtdışında pek çok proje gerçekleştirdi. Bugüne dek İstanbul Blues Kumpanyası, Moe Joe, Noksan, Saska, Yuri Skies, Kırıka, Great Republic Of South gibi kurucusu / yürütücüsü olduğu projelerle onu aşkın albüm kaydeden ve üç bini aşkın sahne performansı gerçekleştiren sanatçı, çalışmalarına 2004’ten bu yana İzmir’de devam ediyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER yetkin odabaşı, sarp keskiner, izmir fotoğraf sergileri, izmir sergiler, izmir sergi haberleri, yetkin odabaşı sergiler, sarp keskiner fotoğraflar, yetkin odabaşı fotoğraflar, izmir kültür sanat haberleri, 2013 izmir etkinlikleri