Murat Dalkılıç, 14 Eylül'de İzmirlilerle Buluşuyor!

Murat Dalkılıç 14 Eylül Cumartesi akşamı İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda sevenleriyle buluşuyor.15 yaşında okulda ilk müzik grubunu kuran ve grubun solistliğini üstlenen Murat Dalkılıç, müzik kariyerine ilk olarak cafe barlarda gitar çalarak başladı. Çok kısa bir süre içerisinde müthiş bir yol katetti. İzmir'in gece hayatındaki en önemli klüplerinden sonra Türkiye'de önemli mekanlarda sahne programlarına devam etti.

İlk albümü "Kasaba" ile 2008 senesinde profesyonel anlamda müzik sektörüne giren Dalkılıç, bu yıllar içinde dinleyicinin sevgisini kazandı. 2012 Mayıs ayında çıkarttığı 2. albümü olan "Bir Güzellik Yap" ile çıktığı, yaklaşık 4 ay süren Türkiye turnesinde sanatçıyı yaklaşık 2 milyon kişi dinledi.

Ödülleri
2009 Kral TV Video Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 Boğaziçi Üniversitesi Medya Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2010 Pal Fm Müzik Ödülleri - En İyi Canlı Sahne Performansı
2010 Kral Tv Video Müzik Ödülleri - Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı "Kasaba"

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER murat dalkılıç hakkında, murat dalkılıç kimdir, murat dalkılıç, izmirli sanatçılar, izmirli şarkıcılar, murat dalkılıç konserleri, murat dalkılıç izmir konserleri, 2013 izmir etkinlikleri, izmir konserleri, konser haberleri, izmir fuar açık hava tiyatrosu, izmir fuar açıkhava tiyatrosu etkinlikleri, izmir fuar konserleri, izmir fuar etkinlikleri neler