Milli Mücadele Ruhunu Yerinde Öğrenecekler

Bornova Rotary Kulübü ve Ege Inner Whell Kulüpleri ortaklaşa olarak düzenledikleri Resim sergisinin geliriyle "Çocuklar Geleceğimizdir" Derneğinden 50 çocuğu Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı olması sebebiyle Çanakkale’ye götürecek.Bornova Rotary Kulübü Eşlerinin ve Ege Inner Whell Kulübü üyelerinin Cumhuriyetimizin 100. Yılına az bir zaman kala Çanakkale Zaferimizin nasıl kazanıldığını yerinde görmeleri ve tarihimizi doğru anlamaları için her yaş grubundan 50 çocuğu Nisan ayında Çanakkale’ye götürecek.

Projeye fon yaratmak amacıyla kulüp üyelerinden tamamı profesyonel ressam ve sanatçıların yaptığı yağlı boya, sulu boya resim, seramik ve fotoğraflardan oluşan sergi Asay Sanat Galerisinde dün açıldı. Açılışta konuşan Ege Inner Whell Kulübü Başkanı İclal Kardıçalı "amacımız Çanakkale Savaşındaki milli mücadele ruhunu çocuklarımızın yaşayarak öğrenmelerini ve hurafelerden uzak tarihin doğru anlatıldığı bir geziyle çocuklarımızı doğru bir şekilde bilgilendirmek.

Bornova Rotary Kulübü Başkanı eşi Melek Güsar ve kulüp eşleriyle birlikte, profesyonel ressam ve sanatçıların yaptığı eserlerden oluşan sergimize destek veren katkı koyan herkese çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Alsancak Asay Sanat Galerisinde açılan sergi 1 hafta boyunca gezilebilecek.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bornova Rotary Kulübü, Ege Inner Whell Kulüpleri, Asay Sanat Galerisi, İclal Kardıçalı, Melek Güsar, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti