Max Papeschi İlk Kez Türkiye'de!

İzmir Alsancak'ta Berrin ve Gian Maria Piazzesi tarafından açılan 1462 Contemporary Art Gallery bu ay Milano'dan bir sanatçıya ev sahipliği yapıyor.Max Papeschi Milano doğumlu, tiyatro ve televizyon ile başlayan sanat serüvenine digital baskılardan oluşan afiş kıvamında protest bir sanat akımıyla devam ediyor. Yer yer politik sataşmalar bazen de toplumu barkodlaştıran alışveriş çılgınlığı ve tüketim toplumunu eleştiren eserleri ile izleyici karşısına çıkıyor.

Eserlerinde kült imgelerden faydalanan sanatçı Max Papeschi 20 digital baskıdan oluşan bu sergisinde marka ve markalaştırılan insan üzerine bir eleştiri getiriyor. Yaşadığımız toplumda belli bir kesime aidiyet koşullarını belirleyen, hedeflenen topluluğa giriş biletinin aslında ne giyilip ne kullanılmasından ibaret olduğunu, kişilerin gerçek kimliğinden öte bindikleri otomobillerin, üzerlerinde taşıdıkları herşeyin, giydiklerinin ve hatta nerede yeyip içtiklerinin öne geçtiği, düşünsel anlamda eleştirdiğimiz ve fakat satın aldıkça onaylamadığımız sistemin dönen çarklarından biri haline geldiğimiz, reklamların sistematik yaylım ateşine maruz kalıp ihtiyaçların ötesine geçen kapitalist tutsaklığın üzerimizde bıraktıkları etkileri, renkli ve parlak dünyanın benzeri pırıltılı afiş kıvamında yaptığı eserleriyle bütünleştirerek izleyiciye sunuyor.

Max Papeschi Paris ve Japonya Kyoto'dan sonra dünya segi listesine bu kez Türkiye'yi de ekliyor. Max Papeschi'nin Türkiye menajerliğini de üstlenen 1462 Contemporary Art Gallery, "Revolution is Not a Dinner Party" adlı sergisiyle Max Papeschi ve İzmir'li sanat severleri Kasım ayının 1. günü buluşturacak.Sanatçı sergisinde Türkiye'de henüz yayınlanmamış olan "Vendere svastiche e vivere felici. Ovvero come ottenere un rapido e immeritato successo nel mondo dell'arte contemporanea" adlı kitabının da tanıtımını yapacak.

1462 Contemporary Art Gallery'de 1 Kasım 2014 Cumartesi saat 19:00'da sanatçının da katılımıyla düzenlenecek olan açılış kokteyli ile başlayacak olan "Revolution is Not a Dinner Party" adlı sergi 10 Kasım tarihine kadar gezilebilecek. Sergi girişi ücretsizdir. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Max Papeschi, Berrin Piazzesi, Gian Maria Piazzesi, 1462 Contemporary Art Gallery, İzmir Kültür Sanat, Revolution is Not a Dinner Party Sergisi