Mavi - Beyaz Sergi İlgi Çekti

Ressam- Fotoğrafçı Berna Kızıltan’ın “Mavi-Beyaz Bir Akdeniz Esintisi” adlı kişisel sergisi İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şeref Akdik Salonu’nda açıldı.Çok sayıda sanatsever ve sanatçıyı bir araya getiren sanatçının 32 eserlik sergisi, açılış kokteyline katılan sanatseverlerin beğenisini kazandı.

D.E.Ü Turizm İşletmeciliği mezunu olan ve okul yıllarındaki görsel sanatlara olan ilgisi nedeniyle İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde desen, Seba Uğurtan Atölyesi'nde ise yağlıboya resim çalışmalarına devam eden Kızıltan, 2004 yılında katıldığı Su Grubu ile beraber yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerde aktif olarak görev aldı. Pek çok karma sergiye katıldı. Değişik teknik ve malzemeler kullanarak figüratif çalışmalar yapmaktan hoşlanan sanatçı, uzun zamandır ilgisini çeken fotoğrafçılığa ağırlık vererek IFOD da temel eğitim kurslarına ve sonrasında çeşitli atölyelere katıldı. Farklı fotoğraf teknikleri deneyerek kendini geliştirmeye ve hiç bitmeyecek eğitimine devam eden Kızıltan, çok sayıda fotoğraf sergisinde yer alıp kişisel sergiler açarken, yine çok sayıda karma sergiye katıldı, kişisel sergi açtı.

Berna Kızıltan’ın sergisi İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde 30 Kasım’a kadar gezilebilecek.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi, Şeref Akdik Salonu, Berna Kızıltan, “Mavi-Beyaz Bir Akdeniz Esintisi, İzmir Kültür Sanat, İzmir Sergiler, İzmir Etkinlikler, Seba Uğurtan Atölyesi, IFOD