LİYAKAT Sosyal Sorumluluk Projelerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Kurulduğu günden itibaren girişimciliği desteklemeyi ilke edinen LİYAKAT Derneği sosyal sorumluluk bilinci içinde gençlerin ve kadınların gelişimine katkı sağlayan projelerine bir yenisini daha ekledi.Önceki akşam Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde “ Çocuk Büyüsün Diye,Biz Değilsek Kim? Şimdi Değilse Ne Zaman?” adlı proje kapsamında “Sığınamayanlar”isimli bir oyunu sahneye koydu. Ayça ÜZÜM tarafından yazılan, Sibel Erdenek’in yönettiği ve sığınma evinde bir araya gelen şiddet mağduru 4 kadının hikayesinin anlatıldığı “Sığınamayanlar" adlı tiyatro eseri LİYAKAT üyeleri Liz Sarda, Yeşim Gencer, Şela Habif, Özlem Akdaş ve tiyatro sanatçısı Yusuf Nebioğlu tarafından unutulmaz bir oyun ile sahnelendi. Oyun sonunda tiyatroda görev alan üyeler ile Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı, tebrik edildi.Gecede sponsorlara teşekkür ederek gecenin gelirinin Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na (EÇEV) bağışlanacağını belirtti. Projenin şu anda devam eden ikinci aşamasında ise akademisyenler, iş dünyasının önde gelenleri tarafından EÇEV kampüslerinde çocuklara, gençlere ve kadınlara çeşitli eğitimler verilecektir.” dedi.

Berkay Eskinazi kuruldukları günden itibaren gençleri ve kadınları her alanda destekleyecek projeler geliştirmek için çalıştıklarını, bu proje ile geçmişini değiştiremeyeceğini çocukların geleceklerine sahip çıkmak adına bir adım attıklarını belirterek “Biliyoruz ki toplumda ancak eğitim ve kültür desteklenirse geleceğe artı bir değer eklenebilir. Bu amaç ile sürdürülebilir ve uzun soluklu bir proje ortaya koyduk. Projenin ilk aşamasında iş dünyasının seçkin iş kadını üyelerimizin sahneledikleri tiyatro eseri ile şiddet mağduru kadınlara bir kez daha dikkat çekmek istedik. Arkadaşlarımız Ayça ÜZÜM’ün yazdığı, Sibel ERDENK’in yönettiği bu oyun için aylardır büyük fedakârlıklarla provalar yaptılar. Oyundan elde edilen gelir ile sosyal sorumluluk bilinci içerisinde faaliyet gösteren EÇEV’in kampüslerinde gerçekleştirdiği ve çocuklara kentlilik bilincini aşılamanın temel alındığı sosyal / kültürel / bilimsel eğitimler de ihtiyaç duyulan eksiklikleri karşılayarak EÇEV’e dolayısıyla “çocuklara” destek sağlamayı hedefledik. Aynı zamanda bir tiyatro eseri sahneleyerek ülkemizde sanatın gelişimine katkı sağlamak ve toplumda sanata olan duyarlılığı artırmak, sanatseverlerin tiyatro ile buluşmasını sağlamak istedik. “dedi.

Bir gece oynanacak ve sadece bağış yapılacak bir projenin dışında daha ileriye dönük planlar yaptıklarını belirten Eskinazi “Bunun için Per-Yön, Mobbing Derneği İzmir Şubesi, Üniversiteler, iş dünyası ile iletişime geçerek LİYAKAT Akademi çatısı altında bir seri eğitim semineri planladık. Eğitimler ile çocuklarımıza, gençlerimize ve kadınlarımıza hem farklı kurum ve kuruluşlar ile irtibata geçme şansı yaratmayı hem de çeşitli alanlarda hayatlarında bir farkındalık oluşturmayı hedefledik. Aynı zamanda tiyatro oyununu farklı tarihlerde farklı illerde oynamak ve daha çok kişiye ulaşmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Eğitimlerimizin ise önümüzdeki yıl boyunca devam etmesini planlıyoruz.”diye konuştu 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER liyakat, liyakat izmir derneği, sibel erdenk, ayça üzüm, sığınamayanlar, sığınamayanlar tiyatro oyunu