Leyla'nın Evi Tiyatro Oyunu 2 Ekim'de İzmirlilerle!

Leylanın Evi Tiyatro Oyunu, 2 Ekim’de Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi Avni Anıl Sahnesi’nde izmirli tiyatro severlerle buluşacak.“Leyla’nın Evi”
Tiyatro Kare
Yazan: Zülfü Livaneli
Yöneten: Nedim Saban
Uyarlayan: Zeynep Avcı
Oyuncular: Celile Toyon, Ayça Varlıer, Nuri Gökaşan, Halim Ercan, Gökçer Genç, Dicle Alkan
Meral Aslıtürk, Ethem Mulinas, Ergin Kılıkçıer, İsmail Karaer

Konusu :

60 baskı yaparak Yürk edebiyatının en çok sevilen eserleri arasına giren kitap, çeşitli hilelerle evi elinden alınan bir İstanbul hanımefendisinin Boğaziçindeki yalısını terk ederek, Beyoğlu’nun arka sokaklarında yaşamak zorunda kalmasını anlatır. Oyunda, biri eski İstanbul, diğeri hip hop kültüründen iki kadının dostluğu seyircilerin yüreğini kazanır. İki farlı kültüre hoşgörüyle, sevgiyle ve gülümseyerek bakmasını öğreniriz. Eleştirmenlerce son yıllarda özel bir tiyatro tarafından gerçekleştirilen en iddialı prodüksiyon olarak adlandırılan oyunun dekoru İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın eski genel sanat yönetmeni Nurullah Tuncer, müziklerini Zülfü/Ferhat Livaneli gerçekleştirmiştir. Oyun barkovizyon görüntüleri ile desteklenmektedir.

Leyla’nın Evi Tiyatro Oyunu

2 Ekim 2013 – 20:00

Yer: Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi – Üçyol

Etkinlik Ücretsizdir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER leylanın evi tiyaro oyunu, dr selahattin ayçiçek kültür sanat merkezi, selahattin ayçiçek kültür sanat merkezi nerede, izmir tiyatroları, izmir 2013 etkinlikleri, 2013 izmir tiyatro, izmir tiyatro günleri