Leyla'nın Evi, İzmir'de Seyirciyle Buluşuyor

Zülfü Livaneli'nin büyük ses getiren romanından uyarlanan Leyla'nın Evi, 22 Şubat'ta İzmir AKM Yunus Emre Salonu'nda seyirciyle buluşuyor.Saat:16.00 ve 20.00 arası Ege Üniversitesi Konak Atatürk Kültür Merkezinde sergilenecek oyun sanat severlere ziyafet yaşatacak.

Nedim Saban tarafından sahneye büyük başarıyla taşınan Leyla'nın Evi oyununda, Roxy rolündeki başarısıyla adından söz ettiren,  sesi ve fiziğiyle kitleleri büyüleyen, Vasfi Rıza Zobu Ödülü, 2011 Afife Jale Ödülleri (müzikal dalında) ve Sadri Alışık Ödülü Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu seçilen Ayça Varlıer'in ardından, Celile Toyon, oyundaki Leyla karakteri ve Çınar Ağacı filmindeki rolüyle Küçükçekmece Belediyesi tarafından yılın örnek annesi ve kadın oyuncusu seçildi.

Bir yalının el değiştirmesinden yola çıkarak kuşak çatışmalarının anlatıldığı oyunda, Livaneli'nin eski İstanbul şarkıları ile Ayça Varlıer'in yorumladığı yeni hip hop tarzı müzikler hoş bir çelişki oluşturuyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Leyla'nın Evi, Zülfü Livaneli romanı, Zülfü Livaneli, İzmir AKM Yunus Emre Salonu, Ege Üniversitesi Konak Atatürk Kültür Merkezi, Nedim Saban, Ayça Varlıer, Celile Toyon, izmir tiyatro, izmir etkinlik, izmir kültür sanat