Kuzguni'de Resim Sergisi Tam Not Aldı

İzmirli fotoğraf sanatçısı Hüsnü Gengönül'ün "Retrospektif Seçki" adını taşıyan kişisel sergisi Mavişehir'de hizmet veren Kuzguni Sanat Café & Brasserie'de beğeniye sunuldu.Sanatçının 20 yıl öncesinden günümüze uzanan fotoğraflarından oluşan 40 adet eser, düzenlenen açılış kokteylinde sanatseverlerden tam not aldı.

Eserlerinde 5 farklı tema kullandığını belirten sanatçı Hüsnü Gengönül, “Retrospektif Seçki adlı sergimde Ege Kapıları, Gönül Pencerelerinden, Alaçatı Düşleri, Sudan Fotoğraflar ve Şöyle Bir 'Doku'ndum başlıklı temalar yer alıyor. Fotoğraflarda renk ve ışık karşıtlığı, doku gibi pek çok unsura dikkat ediyorum. Resimsel fotoğraflar çekmeye çalışıyorum. Anı ölümsüzleştirerek yaşamı, doğayı ve insanları yansıtmaya çalışıyorum” diye konuştu.

Günümüzde fotoğraf çekmenin çok daha kolay olduğunu, artık gelişen teknolojiyle birlikte cep telefonlarından bile güzel kareler yakalanabildiğini kaydeden Gengönül, dijital fotoğrafın avantajlarını kullandığını da söyledi.

Sergiye ev sahipliği yapan, işletmeci Güler Doğru ve Kuzguni Sanat Café ailesine teşekkür eden Hüsnü Gengönül, serginin 6 Aralık tarihine dek ziyaret edilebileceğini de sözlerine ekledi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hüsnü Gengönül, Retrospektif Seçki Sergisi İzmir, İzmir Retrospektif Seçki Sergisi, Mavişehir İzmir, İzmir Mavişehir, Kuzguni Sanat Café & Brasserie İzmir, İzmir Kuzguni Sanat Café & Brasserie, Güler Doğru, İzmir Kültür Sanat, İzmir Etkinlikleri