Küçük Şeyler’e Büyük Jest

Bornova Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerinin Salvador Dali, Devrim Erbil, Van Gogh’un çocuk gözüyle yorumlandığı “Küçük Şeyler Resim ile Ressamını Anlatıyor” adlı resim sergisini dünyaca ünlü ressamımız Devrim Erbil ile Prof. Dr. Üstün Dökmen açacak.Burada her şey küçüğün” ilkesiyle ‘Suflörsüz eğitim’ veren Üstün Dökmen Akademisi Bornova Küçük Şeyler Anaokulu öğrencileri bir kez daha dikkatleri üzerlerine çekiyor. Öğrencilerin Salvador Dali, Devrim Erbil, Van Gogh’un çocuk gözüyle yorumlandığı “Küçük Şeyler Resim ile Ressamını Anlatıyor” adlı resim sergisini dünyaca ünlü ressamımız Devlet Sanatçısı Devrim Erbil ile Prof. Dr. Üstün Dökmen açacak… 10 Nisan 2015 günü Ekol Sanat Galerisi’nde açılacak sergi okuldaki tüm öğrencilerin konuya ilişkin eserlerini içeriyor.

Okulda aldıkları eğitim ve bunların yaşama yansımasını bire bir yaşayan Bornova Küçük Şeyler Anaokulu öğrencileri bugüne değin yaptıkları “Kültür Gezileri”nden de çıkarttıkları sonuçlarla bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyorlar. Okulda gördükleri resim dersinde dünyaca ünlü ressamların eserleri konusunda da bilgi alan öğrenciler bu sanatçılardan esinlenerek yaptıkları resimler (Reprodüksiyon değil) dikkat çekici. Öğrencilerin bu yorumlarının yer alacağı resim sergisinin hazırlıkları uzun süredir sürüyordu. Çocukların ünlü ressamların eserlerini yorumladıkları resimler 10 Nisan 2015 günü sanatseverlerin izlemesine açılacak.
Açılışı dünyaca ünlü ressamımız Devrim Erbil ile Üstün Dökmen Akademisi Kurucusu Prof. Dr. Üstün Dökmen birlikte yapacaklar ve sanatseverlerle bir araya gelecekler.

Okul Müdürü Selami Korkmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız Devrim Erbil ve Küçük Şeyler’in kurucusu Prof. Üstün Dökmen ile böylesi bir organizasyon gerçekleştirmek bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bornova, Küçük Şeyler Anaokulu, Salvador Dali, Devrim Erbil, Van Gogh, Üstün Dökmen, Suflörsüz eğitim, resim sergisi, Selami Korkmaz, izmir sanat, izmir etkinlikleri