Konak Sahnesi’nde Fırtına Esecek

Shekespeare oyunları haftası kapsamında 21–26 Ocak 2014 tarihleri arasında Ankara Şinasi Sahnesi’nde sahnelenen Fırtına Ankaralı seyircilerin büyük beğenisini topladı.Konak Sahnesi’nde İzmirli seyircisiyle 04–08 Şubat 2014 tarihleri arasında buluşacak olan Shekespeare’in Fırtınası, diğer oyunlarından çok farklı büyüleyici bir fantezidir.
Milano Dükü Prospero, kardeşi Antonio tarafından Napoli Kralı Alonso'nun yardımıyla dükalığı elinden alɩnɩp küçük kızı Miranda'yla birlikte yelkensiz eski bir tekneyle ülkesinden sürülür. Prospero ve Miranda kendisine sadık lordlardan Gonzalo'nun gizlice tekneye koyduğu malzemeler ve kitaplarɩyla ɩssɩz bir adaya çıkarlar.

Burada, Sycorax adlı, sonradan ölen, kötü büyücünün, bir çam ağacının yarığına hapsettiği Ariel adlı periyi kurtarır ve Sycorax'ın oğlu Caliban'ı eğitir. Caliban adayɩ “Küçük Calibanlarla” doldurmak için Miranda'ya tecavüz etmeye kalkışınca, Prospero onu köle olarak kullanmaya başlar.

W.Shakespeare’in kaleme aldığı, Bülent Bozkurt’un çevirdiği, İngiliz yönetmen Malcolm Keith Kay’in yönettiği oyunun, dekor tasarımı Hakan Dündar’a, kostüm tasarımı Yıldız Köse İpeklioğlu’na, ışık tasarımı Osman Uzgören’e, müzikleri Çağrı Beklen’e, yönetmen yardımcılığını Yusuf Köksal ve reji asistanlığı Gülcan Kay üstlenmiştir.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER idt oyunları, idt, fırtına oyunu, izmir devlet tiyatrosu oyunları, william shakespeare oyunları, shakespeare fırtına, fırtına oyunu