Kedi Sanat Merkezi’nde Kazanan Çocuklar Belli Oldu

Kedi Kültür Sanat Merkezi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği "Yeni Yılda Nasıl Bir Dünya İstiyorsunuz?" konulu ödüllü resim yarışması sonuçlandı.Yüzlerce öğrencinin eserleriyle katıldığı yarışmanın ödül töreni Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Genç ressamların sanat alanındaki başarılarını ödüllendirerek motivasyon sağlamayı amaç edinen organizasyona İzmir’deki ilköğretim okulları, ana okulları ve ferdi olmak üzere yarışmacılar katıldı. Törende 5 – 8 ve 9 – 12 yaş olmak üzere iki grupta jüri özel ödülü ve mansiyon dahil olmak üzere 13 yarışmacıya ödülleri takdim edildi.

Yarışmanın Beşincisi Düzenlendi

Ödül töreni öncesi konuşan Kedi Kültür Sanat Merkezi yöneticisi Güniz Can, bu yıl beşincisi düzenlenen resim yarışmasına 299 öğrencinin başvuru yaptığını ifade etti. Dereceye giren eserlerin jüri tarafından oldukça ince bir süzgeçten geçirilerek belirlendiğini belirten Can, genç ressamların kendilerini geliştirmeleri ve ifade etmelerine olanak sağlayan bu yarışma sayesinde 5-12 yaş gurubu genç ressamlara sanatseverlerle tanışma şansını tanıdıklarını söyledi.

 

 

Ressam Aysel Çırpanlı, Akademisyen – Karabağlar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nail Özlüsoylu, Kedi Kültür Sanat Merkezi Resim Öğretmeni Fatma Çam ile Kedi Yaratıcı Direktörü Deniz Can’dan oluşan jüri tarafından seçilen ve dereceye giren öğrencilerin listesi şöyle oluştu:

5 - 8 Yaş Gurubu Ödülleri:

Birincilik Ödülü – Bahar Karaca – 8 Yaş – Özel Takev Okulları- Narlıdere
İkincilik Ödülü - Yağmur Koyulhisar – 7 Yaş – Zübede Hanım İ.Ö.O
Üçüncülük Ödülü – Zeynep Keskin – 7 Yaş – Özel Takev Okulları - Karşıyaka
Mansiyon – Arda Dilber – 8 Yaş – Özel Takev Okulları - Karşıyaka
Mansiyon – Doğu Özgüler – 7 Yaş – Özel Takev Okulları - Karşıyaka
Mansiyon – Özgün Ekiztepe – 8 Yaş – Özel Çamlaraltı İ.Ö.O


Jüri Özel Ödülü – Duru Çapanoğlu – 7 Yaş – Özel Çamlaraltı İ.Ö.O

9 - 12 Yaş Gurubu Ödülleri:

Birincilik Ödülü – Ege Yavuz – 10 Yaş – Özel Takev Okulları - Karşıyaka
İkincilik Ödülü – Bahar Yedigüller – 9 Yaş - Özel Takev Okulları - Karşıyaka
Üçüncülük Ödülü – Aslı Karataş – 10 Yaş – İngiliz Kültür Koleji
Mansiyon – İris Naz Molva – 9 Yaş - Özel Takev Okulları - Karşıyaka
Mansiyon – Ada Düşünceli – 9 Yaş – Özel Aydın Başak Koleji
Jüri Özel Ödülü – Elifsu Aydın – 9 Yaş – SEV İ.Ö.O
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kedi Sanat Merkezi İzmir, İzmir Kedi Sanat Merkezi, Aysel Çırpanlı, Nail Özlüsoylu, Fatma Çam, Deniz Can, Bahar Karaca, Yağmur Koyulhisar, Zeynep Keskin, Arda Dilber, Doğu Özgüler, Özgün Ekiztepe, Ege Yavuz, Bahar Yedigüller, Aslı Karataş, İris Naz Molva, Ada Düşünceli, Elifsu Aydın, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti