“Kadın:Yaşamın Kaynağı” Sergisine Büyük İlgi

Göztepe Rotary Kulüp ve İFOD’un bu yıl ilk kez “Kadın:Yaşamın Kaynağı” temasıyla düzenlediği 1.Uluslararası Fotoğraf Yarışması sergisi İzmirli sanatseverlerle buluştu.İzmir Göztepe Rotary Kulübü’nün gelecek nesillerin kadınların elinde şekilleneceği düşüncesinden hareketle İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) işbirliğinde düzenlediği 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler sanatseverlerden büyük ilgi görüyor. Eğitimli ve toplumda güçlü yeri olan kadınların, gelecek için daha duyarlı ve topluma faydalı bireyler yetiştireceği konusunda farkındalık yaratmak, evlat, kardeş, eş ve en önemlisi bir anne olan “yaşamın kaynağı kadın”ın sorunlarına dikkat çekmek, gereken değerin verilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen yarışmada ilk üçe giren ve öne çıkan 100 eser, İFOD Galeri’de 19 Ocak tarihine kadar görülebilecek.

Türkiye ve dünya çapında geniş katılımla gerçekleşen ve yankı uyandıran yarışmanın düzenlenmesinde büyük katkı sağlayan yarışmanın yaratıcısı Sevkan Soyuer’e, önceki dönem başkanı Ali Kızıltan’a ve jüride yer alan fotoğraf sanatçısı Berna Kızıltan’a teşekkür eden Göztepe Rotary Kulüp Başkanı Haluk Soyuer serginin açılışında şöyle konuştu: “Kadınların ışığı ile geleceğin aydınlanacağı düşüncesiyle kadınlara ve kız çocuklarına ithaf edilen bu yarışmadaki temel misyon toplumdaki farkındalığı yükseltmek. İFOD işbirliğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz yarışmanın gördüğü ilgiden oldukça memnunuz. Gerek sanatsal gerekse toplumsal açıdan önemli ve sürdürülebilir bir proje ürettik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” Soyuer, ayrıca önümüzdeki aylarda serginin Denizli ve Bursa’da da gerçekleştirileceğini duyurdu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Göztepe Rotary Kulüp, İFOD, Kadın:Yaşamın Kaynağı, 1.Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Haluk Soyuer, Ali Kızıltan,Sevkan Soyuer, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği, İzmir Göztepe Rotary Kulübü, İzmir Kültür Sanat, İzmir Etkinlikler