Joze Ciuha Sergisi Kedi Sanat'ta

İki ay önce hayata gözlerini yuman, dünyaca ünlü Sloven ressam Joze Ciuha'nın eserleri, 23 Haziran-28 Ağustos tarihleri arasında İzmir Kedi Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.Geçtiğimiz yıl Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde eserleri sergilenen ve İzmir’de gördüğü ilgiden çok memnun kalan Ciuha, bu kez kendisi de gelmek istediği İzmir’deki sergiye 50 eseri ile katılacak. 91 yaşındaki sanatçı geçirdiği rahatsızlık üzerine bundan kısa bir süre önce, 12 Nisan’da hayata gözlerini yumdu.

New York'taki MoMA'nın yanı sıra dünyanın farklı kentlerinde Andy Warhol, Miró ve Kokoschka gibi ünlü sanatçılarla birlikte sergilenen Ciuha’nın eserleri, Slovenya Büyükelçiliği ve İzmir Fahri Konsolosluğu desteğiyle Slovenya Cumhuriyeti Kuruluş Yıldönümü onuruna 23 Haziran’da düzenlenecek resepsiyon ile ziyaretçilerle buluşacak.

31 Ağustos 2015 tarihine kadar KKSM'de bir kez daha sanatseverlerle buluşacak olan Jože Ciuha'nın eserleri satışa açık olarak sergilenecek.

Joze Ciuha kimdir?

1924 yılında Slovenya doğan Joze Ciuha, eserlerini 400'ün üstünde kişisel ve 300'den fazla karma sergide izleyicilerle buluşturdu. Rusya Sanat Akademisi daimi üyesi olan sanatçı; Preseren Ödülü, Jakobic Ödülü, Fransa Güzel Sanatlar ve Edebiyat Şövalye Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibidir.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Joze Ciuha izmir, Joze Ciuha Sergisi, Sloven ressam izmir, İzmir Kedi Kültür Sanat Merkezi, New York izmir, izmir resim sergisi, resim sergisi izmir, izmir sanat, izmir kültür sanat, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti