Jazz ve Latin Buluşması Türkiye Turnesi Başlıyor!

Ayhan Sicimoğlu & Kerem Görsev, Kasım ve Aralık ayı boyunca latin müzik rüzgarı estirecek.Caz denilince akla ilk sırada caz standartları gelir. Günümüzde klasikleşmiş onlarca eser hem cazseverlerin hem de caz müziğe yeni başlayanların, kulağında yer eden ortak bir paydadır. Ülkemizde, caz standartlarını en dinamik şekilde sahneleyen piyanist Kerem Görsev, konu dinamizm olunca akla gelen ilk isim olan Latin perküsyon üstadı Ayhan Sicimoğlu ile beraber 1950’lerden başlayarak günümüze kadar gelen klasikleşmiş Latin caz repertuarını beraberce sahneye taşıyorlar.

Ritim ve melodisi hayli yüksek olan bu buluşmada sahnelenecek olan eserlerin arasında "Mambo Inn", "I remember April" ve "Blue Bossa" gibi klasikleşmiş parçalar yer alıyor. Gecenin diğer ‘genç’ yıldızları ise davulda Ferit Odman ve kontrbasta Kağan Yıldız.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER ayham sicimoğlu, kerem görsev, türkiye latin jazz konserleri, 2013 jazz konserleri, türkiye lazin jazz turneleri, jazz müzik izmir, izmirdeki jazz latin müzik etkinlikleri, türkiye latin müzik konserleri, ayham sicimoğlu konserleri, kerem görsev konserleri, caz müzik izmir, izmir caz konserleri