İzmir'in En Büyük Sanat Organizasyonu Art of Smyrna

Usta ellerin işçiliğiyle kusursuz bir şekilde nesnelleşen tasarımlar, İzmir'de bugüne kadar yapılmış en büyük sanat organizasyonu olan Art of Smyrna gecesinde canlanıyor.İzmir'in ışıltılı ve büyüleyici güzelliğini ortaya çıkarmak için bir araya gelen usta sanatçılar, 2 senedir bu organizasyon için özel olarak hazırlanıyor. Her detayı büyük bir incelikle planlanan gecede Zuhal Olcay sahne alacak.

Yüksek katılım beklenen organizasyon sosyal sorumluluk bilinciyle düzenleniyor. Amaç ise; İzmir'in sanata bakış açısını gösterebilmek ve 6 Nokta Körler Derneği'ne destek olmak.

Dream Design ve Grafiket Adworks'ün ev sahipliği yaptığı organizasyonda, her biri kendi alanında büyük başarılara imza atmış usta sanatçılar eserleriyle İzmir'e bakışlarını anlatıyorlar. Eylül ayı sonunda Swissotel'de düzenlenecek organizasyonda; resim, mücevher, obje, minyatür, efe bebekler, halı, cam, fotoğraf, kostüm, tuval, vitray, ebru, seramik, heykel ve şiirin aralarında bulunduğu 14 sanat alanının sergisi gerçekleştirilecek.

5 Eylül Cuma günü Haşim Işık’ın sahibi olduğu Red Dragon Çin Restoranı’nda basın lansmanı gerçekleştirilen organizasyon yemekli olarak düzenlencek. Davetlilerin geceye; smokin, takım elbise veya gece elbisesiyle gelmesi ise zorunlu olacak.

Organizasyona katılacak sanatçıların listesi ise şöyle; mücevher ve tuvalde Eser Elgür, fotoğrafta Mehmet Günyeli, Hakan Kuyumcu ve Reyhan Özlen, objede Siren Kapani ve Onur Tonga, heykelde Ozan Ünal, vitrayde Selahaddin Çelebi ve İsmail Özsoydan, seramikte Atilla Cengizkılıç ve Mustafa Tunçalp, minyatürde Arya Kamali, halıda Fikret Önder, tuvalde İsmail Acar, Meral Topsakal ve Ayten Mungan, efe bebeklerde Lütfiye Batukan, resimde Umur Türkel, Dürdane Demir ve Yakup Öztuna, kostümde Esin Yılmaz ve Hanife Çetiner, şiirde Namık Kuyumcu ve ebruda Özkan Birim.


Detaylı bilgi için: PR Works

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Art of Smyrna, Art of Smyrna gecesi, Zuhal Olcay, Dream Design, Grafiket Adworks, Swissotel, izmir sanat, Haşim Işık, Red Dragon Çin Restoranı, Eser Elgür, Mehmet Günyeli, Hakan Kuyumcu, Reyhan Özlen, Siren Kapani, Onur Tonga, Ozan Ünal, Selahaddin Çelebi, İsmail Özsoydan, Atilla Cengizkılıç, Mustafa Tunçalp, Arya Kamali, Fikret Önder, İsmail Acar, Meral Topsakal, Ayten Mungan, Lütfiye Batukan, Umur Türkel, Dürdane Demir, Yakup Öztuna, Esin Yılmaz, Hanife Çetiner, Namık Kuyumcu, Özkan Birim, PR Works, görkem bozkır