İzmir’de Merhamet Fotoğrafları

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) işbirliğiyle düzenlenen “İnsanlığın Sanatı: Merhamet” isimli Fotoğraf Sergisi açıldı.Başta İzmir olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden Fotoğrafçı, Foto Muhabiri, Fotoğraf Sanatçısı ve Akademisyenlerin fotoğraflarından oluşan sergi, 51 ismin 70 farklı fotoğrafından oluşuyor. Dört farklı kurumun ortaklığında gerçekleşen serginin Küratörlüğünü İFOD Başkanı ve DEÜ GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir’in yaptığı sergi TC Kültür Bakanlığı Devlet Resim ve Heykel Müzesi Konak Sanat Galerisi’nde izleyicilere sunldu. Kapsamlı ve özenli hazırlıklarla sunulan sergi 10 Ocak 2015 tarihine kadar fotoğrafseverleri ağırlayacak.

Fotoğrafların Işığı “Merhamet”e Yansıdı

Sergi Küratör’ü, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, “Şehrimizin ve ülkemizin alanında en başarılı ve en seçkin isimlerinden çağrılı olarak gerçekleşen bu sergi, bizlerin kendi sanatımızla ele aldığımız bir çağrılı fotoğaf sergisidir. Katılan ve destek veren tüm kurum, kuruluş ve sanatçılara teşekkür ediyor, “Fotoğrafların ışığı Merhamet’e yansıdı” diyerek fotoğraf dostlarını sergimize bekliyorum” dedi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD), izmir Kültür Sanat, İzmir etkinlikler, Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, TC Kültür Bakanlığı Devlet Resim ve Heykel Müzesi Konak Sanat Galerisi