İzmir, Redbull İle Mahalle Maçlarına Hazırlanıyor!

Mahalle maçı geleneğiyle düzenlenen Red Bull Winning 5 İzmir’de futbol zevkini 5’e katlıyor. 5’er kişilik takımların karşılaştığı, gol yiyen takımdan birinin çıktığı, heyecanın hat safhada olduğu maçların heyecanı İzmir’i sarıyor.Kıyasıya mücadele etmeye hazır, 15-35 yaş arasındaki herkesi 20 Nisan Cumartesi Bostanlı Sahil Pazaryeri Otoparkı’nda düzenlenecek olan maçlara bekliyoruz. Kazanan takımlar 30 Mart-21 Nisan arasında İstanbul, Ankara, Erzurum, Trabzon, Adana ve Antalya’da yapılan diğer elemeleri geçenlerle karşılaşmak üzere 6 Temmuz’da İstanbul’da düzenlenecek olan finale katılmaya hak kazanacak. Daha fazla bilgi ve başvuru için www.redbull.com.tr/winning5 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Futbol her zaman 11 kişiyle oynanmaz. Mücadele ruhu için, kazanma sevdası için bazen bir top, beşer kişilik iki takım ve kale niyetine yere konulan birkaç parça eşya yeter de artar bile... Red Bull Winning 5 bu eşsiz heyecanı geri getiriyor ve İzmir’deki tüm mahallelerin Messi’lerini, Neymar’larını, Rooney’lerini kendilerini göstermeye davet ediyor.
5’er kişilik takımlar Türkiye’nin dört bir yanında karşı karşıya geliyor. Gol yiyen takım bunun bedelini sadece tabelada değil sahada da ödüyor ve bir kişiyi çıkartıyor. Takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda maçlar sona eriyor ve kazanan ilan ediliyor.

Futbolla tanışıklığı Osmanlı dönemine denk gelen İzmir’in spor tarihindeki yeri farklıdır... Ülkemiz sahalarındaki ilk santranın İzmir’de yapıldığını çok kişi bilmez ama futbol diyince kentte akan sular durur. Şehir ve semt ekseninde ilerleyen futbol ilişkisi İzmir'de İstanbul'daki kadar yakınlık gösterir ve bu yakınlık sahalarımıza nice büyük futbolcular ve tarihi kulüpler armağan etmiştir. Bu kadar köklü bir spor kültüründe futbolun sokağa taşmaması mümkün mü?

Gerçek mahalle maçı keyfini yaşamak ve İstanbul’da unutulmaz bir finalde top koşturmak isteyen 15-35 yaşındaki herkes 5’er kişilik takımlarını kurup www.redbull.com.tr/winning5 adresinden detaylı bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER redbull etkinlikleri, redbull izmir etkinliği, izmir redbull haberleri, redbull haberleri, redbull izmirde, izmir redbull ile mahalle maçlarına hazırlanıyor, 20 nisan redbull