İzmir Devlet Tiyatrosu Oyunları Kasım Ayı Boyunca İzmirlilerle!

İzmir Devlet Tiyatrosu(İDT), 2 yeni oyun olmak üzere 4 yetişkin, 1 çocuk oyunuyla sanatseverlerle buluşacak.İzmir Devlet Tiyatrosu’nun Kasım ayında perde açacağı oyunların sahneleri ve gösteri tarihleri şöyle:

“Son Çığlık":Konak Sahnesi, 1-2-3 Kasım, Gaziemir AKM Sahnesi 15-22-29 Kasım, Narlıdere AKM Sahnesi 12-19-26 Kasım
"Kahvede Şenlik Var": 5(Prömiyer)Kasım - 24 Kasım tarihleri arasında Konak Sahnesi’nde
"Üç Destan": 26(Prömiyer)Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında Konak Sahnesi’nde
"Arap Abdo": 1 Kasım Gaziemir AKM Sahnesi’nde, 5 Kasım Narlıdere AKM Sahnesi’nde
“Harikalar Mutfağı”(Çocuk oyunu): 8 Kasım Gaziemir AKM Sahnesi’nde

Konak Sahnesi Gişe :0 232 483 50 35
Narlıdere AKM Gişe :0 232 235 09 16
Gaziemir AKM Gişe :0 232 274 00 43
MYBİLET : http://www.mybilet.com/chart/dtgm/?cityid=4
İDT BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ

( Ek : Oyun Özetleri )


SON ÇIĞLIK
“Son Çığlık” 13. yüzyıl başında, Fransa’nın güneyinde bir bölge olan Oksitanya’da geçer. Kuzey Fransa’nın baronları Papalığın çağrısıyla Oksitanya’ya karşı Haçlı seferine çıkmıştır. Amaçları, “sapkın” olarak niteledikleri Katar mezhebinin üyelerini yok etmek ve bu arada Oksitan topraklarını da ele geçirmektir. Oksitan kontları ve şövalyeleri Katarlara sahip çıkarlar. Ancak Haçlılar bir silindir gibi geçer Oksitan topraklarından. Geride yanıp yıkılmış kentler, katliamlar, odun yığınlarında yakılan insanlar, baskı ve korku kalır.

ARAP ABDO
Arap Abdo, Tanzimatla birlikte batılı tarzda bir gece hayatıyla tanışan Osmanlı’nın meşhur Beyoğlu eğlencelerini mercek altına alır. Galata’nın o dönemde popüler olan, “Baloz” adı verilen eğlence mekanlarından birinde geçen oyunda, İstanbul’un son kabadayılarından biri olan Arap Abdo ile, kimsesiz Rum kızı Niça’nın aşk hikayesi anlatılır. Hayatın zorluklarına ve acılarına, aşkın verdiği umutla direnen iki gencin hikayesi, dönemin kantoları ile renklenir.

ÜÇ DESTAN
Üç Destan, Cumhuriyetimizin kuruluşunun öncesi yılları anlatan, tiyatral anlatımı, orkestranın müziğiyle harmanlayan bir ‘müzikli anlatı’dır. Çanakkale Savaşı’nı, , Sakarya Muharebe’sini ve Büyük Taarruz’u dönemin tarihsel gerçekliği içinde belgesel bir anlayışla ele alan eser, yaşadığımız savaşların siyasal ve sosyal sonuçlarını gözler önüne sermektedir. ÜÇ DESTAN’ın final bölümünde yer alan sözler, yaşanılan geçmişe işaret ederek, bizi, geleceğe hazırlamaktadır:
“Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzerebu destanları kanları, canları, beyinleri, göz nurları ve emekleri ile gerçekleştiren, kadın erkek, sivil, asker, köylü, şehirli, genç, ihtiyarbütün atalarımızı, ninelerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, aziz anıları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhları şad olsun.”

KAHVEDE ŞENLİK VAR
Bir Kadın ve bir Erkek, bir arabulucu vasıtasıyla birbirlerini tanımak, dövüşüp, sövüşüp, konuşup, anlaşıp ve sonunda evlenmek üzere bir kahvede buluşurlar.
Konuşmaları ve olayları yönlendiren bir de Garson vardır. Kadınla erkeğin evliliğe bakış açıları, hayata dair pazarlıkları, ilişkiler çatışması müziğin dansın eşlik ettiği bir atmosferde komik bir uslûpla anlatılıyor.

HARİKALAR MUTFAĞI (ÇOCUK OYUNU)
Harikalar Mutfağı, sizi iki aşçının bambaşka renklerle bezeli dünyasına davet ediyor. Onların mutfaklarına konuk olduğunuzda, yeteneklerinizi keşfetmenin ve peşinden gitmenin önemini fark edeceksiniz... Hadi gelin, aşçılarımızın serüvenine ortak olup, yeteneklerimizin bizi nerelere taşıyabileceğini görelim…
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER idt oyunları, izmir kültür sanat, izmir tiyatro, izmir tiyatro oyunları, izmir devlet tiyatrosu, izmir devlet tiyatrosu oyunları, izmirde nerede hangi oyun, kahvede şenlik var, harikalar mutfağı, üç destan, arap abdo, son çığlık