İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Çocuk Kursları Başlıyor!

Bu sezon başlayacak olan Çocuk Korosu ve Çocuk Balesi sınavları, 26-27 Ekim’de…İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin uzun yıllardır sürdürdüğü Çocuk Korosu ve Çocuk Balesi kursları için başvurular bu sezonda 21-25 Ekim 2013 tarihlerinde, sınavlar ise 26-27 Ekim 2013 tarihlerinde yapılacak.

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin -eğitilebilir sese ve kulağa sahip- kız ve erkek öğrencilerden oluşturacağı Çocuk Korosu, vücut yapısı baleye uygun kız ve erkek öğrencilerden oluşturacağı Çocuk Balesi için İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri başvurabilecekler.

Söz konusu kurs sınavlarına girmek isteyenler, 21-25 Ekim 2013 tarihleri arasında, İzmir Devlet Opera ve Balesi yeni binasında (İsmet Kaptan Mah. 1364 Sokak No: 5 Basmane-İZMİR) kayıt yaptıracaklar; 26-27 Ekim 2013 tarihlerinde yapılacak sınavlarda başarılı olanlar kasım ayından başlayarak (öğretim programlarını aksatmamak koşuluyla) kurslara katılacaklardır.

İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen opera, operet, bale ve çocuk oyunları için sanatçılar yetiştirmek, üstün yetenekli çocukların bulunup değerlendirilmesi için altyapı oluşturmak, onları konservatuvarlara girmeleri doğrultusunda yönlendirmek amacıyla açılan kurslar, üçer yıllık bir süreyi içermektedir. İZDOB Çocuk Balesi ve Çocuk Korosu, her yıl kurs dönemi sonunda gerçekleştirdiği temsiller dışında, özel günlerde çeşitli gösteriler yapmakta; çocuk balesi ve çocuk korosu şenliklerine katılmaktadır.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir opera ve balesi, izmir opera, izmir bale, izmir opera ve bale kursu, izmir sanat okulları, izmir çoçuk korosu ve çocuk balesi, izmir çocuk korosu kursları, izmir çocuk balesi kursları, izmir opera ve bale hakkında