İzmir Bu "Barikat"ı Çok Sevdi

Son günlerde Teoman’ın "Limanında" şarkısına çektiği, Suriyeli mültecilerin yaşamlarını ele alan çarpıcı video klibin yönetmeni olarak adından sıkça söz ettiren Charles Emir Richards’ın Kedi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergi açılışı ve söyleşisi İzmirler’den büyük ilgi gördü.Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun da katıldığı "Barikat" adlı fotoğraf sergisi açılışı ve ardından düzenlenen söyleşide Charles Emir Richards, sergideki fotoğrafların öyküsünü anlattı.

 

Sergi 31 Mayıs’a Kadar

 

Richards’ın merakla beklenen kişisel sergisi Barikat, 31 Mayıs’a kadar Kedi Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebilecek. Vogue Dergisi gibi dünyaca ünlü dergilere çektiği kapak fotoğrafları, reklam filmleri ve müzik klipleri ile büyük başarılara imza atan, son yıllarda belgesel fotoğrafçılık çalışmaları ile ön plana çıkan Charles Emir Richards’ın söyleşisine de yoğun katılım oldu. Richards, Gezi Parkı olayları sırasında çok zor anlar yaşadığını anlatarak, “Olaylar esnasında tesadüfen Gezi Parkı yakınlarındaydım. Bir fotoğrafçı refleksi ile çekmeye başladım. Daha sonra bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşınca büyük yankı uyandırdı ve uluslararası medyaya da yansıdı. Gezi olayları mesleki yaşantımın en önemli deneyimlerinden biriydi. Çok kez hayati tehlike atlattım ama, şimdi zamanı geriye alsak yine aynı şeyi yapardım” diye konuştu.  


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Karabağlar Belediyesi İzmir, İzmir Karabağlar Belediyesi, Muhittin Selvitopu, Charles Emir Richards, Kedi Kültür ve Sanat Merkezi İzmir, İzmir Kedi Kültür ve Sanat Merkezi, Vogue Dergisi, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti