İzdso'dan Nevruz Konseri

zmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın gerçekleştireceği Nevruz Bayramı Özel Konseri'nde nefesli çalgılar haftası da kutlanacak.İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), 28 Mart Cuma günü Nevruz Bayramı nedeniyle özel bir konser düzenleyecek. Nefesli çalgılar haftasının da kutlanacağı özel konsere İngiliz Şef Douglas Bostock ve İtalyan piyanist Antonio Piricone konuk olacak.
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) saat 20.30'da başlayacak Nevruz Bayramı Özel Konserine İtalyan piyanist Antonio Piricone solist olarak katılacak. İngiliz Şef Douglas Bostock yöneteceği Nevruz Bayramı Özel Konseri, İgor Stravinski'nin Nefesliler Çalgılar için Senfoni eseriyle başlayacak. Piricone'nin seslendireceği Edward Gregson'ın Piyano Konçertosu ‘Hommage’ ve Matthew Arnold'un Su Müziği eserlerinin ardından, İzdso nefesli çalgıları Joaquín Rodrigo'nun Nefesli Çalgılar için Adagio'yu seslendirecek. Konser İzdso'nun çalacağı Paul Hindemith'in Geschwindmarsch Serena Senfonisi’nden eseriyle son bulacak.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ahmed Adnan Saygun sanat merkezi, Nevruz bayramı konseri, Piyanist antonio piricone, ingiliz şef douglas bostock, Hommage, Matthew, Serana senfonisi,İzdso'dan Nevruz Konseri, İzmir devlet senfoni orkestrası, nevruz bayramı, magazin izmir haberleri, izmir magazin haberleri, magazinizmir