İZDSO Verda Erman'ı Anıyor

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bu haftaki konserinde 2014 yılında hayatını kaybeden dünyaca ünlü piyanist Verda Erman'ı anacak.İzdso ve Saint-Gobain Weber Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret A.Ş. İşbirliğiyle düzenlenecek anma konseri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) 6 Şubat Cuma günü saat 20.30'da başlayacak. Uluslararası düzeyde isim yapan piyanist Ayşegül Sarıca'nın solist olarak katılacağı konseri, dünyanın önde gelen orkestralarıyla da çalışan ünlü Şef Howard Griffiths yönetecek.

Konserin ilk bölümünde sahne alacak olan Ayşegül Sarıca, Ludwig van Beethoven'ın Piyano Konçertosu No.4 Sol Majör Op.38 eserini seslendirecek. Konserin son bölümünde ise İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Sergei Sergeyevich Prokofiev'in Romeo ve Juliet Bale Suiti Op.64 eserini çalacak.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İZDSO, Verda Erman, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Saint-Gobain Weber Yapı Kimyasalları, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Ayşegül Sarıca, Howard Griffiths, Sergei Sergeyevich, izmir opera, izmir etkinlik, izmir etkinlik