HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 15 Ocak 2019

İtalyan Sanatçılardan Yeni Yıl Konseri

Magazinizmir
İtalyan sanatçı Livio Angelisanti ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Paolo Villa, İtalyan bestelerden oluşan özel bir repertuvar hazırlayarak konser verdi.

İzmir Türk-Amerikan Derneği'nde gerçekleştirilen konsere, İtalya'nın İzmir Konsolosu Luigi Iannuzzi başta olmak üzere, İzmir Türk-Amerikan Derneği yöneticileri, İzmir'de yaşayan İtalyanlar, sanatçıların dostları, müzikseverler katıldı. Kendini, hayatını müziğe adayan bir sanatçı olarak tanımlayan Angelisanti, "Yıllardır İzmir ve Türkiye'nin bazı şehirlerinde, yurt dışında konserler veriyorum. Sadece bağış ve kültür faaliyeti olarak sahneye çıkıyorum. 2019'u karşılamak için yeni yıl konseri düşündük. Bazı operalardan aryalar, özellikle de Noel Yortusu nedeniyle geleneksel bazı İtalyan halk şarkıları sunduk. Sanatçı Paolo Villa ile tanışıklığımız çok eskilere dayanıyor. 2017 yılında, sanatta onuncu yılımızı konser vererek kutamıştık" dedi.

Yaklaşık bir saat süren konserin sonunda, dinleyiciler iki sanatçıya çiçek takdim ederek teşekkür etti. Livio Angelisanti ile Paolo Villa, konserin ardından kültür merkezinin salonunda tebrikleri kabul etti. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN