İnovasyonla Fark Yaratanlar Amerikan Kolejinde Buluşu

İnovasyon Günleri’nin sonuncusu Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti.Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji, Üsküdar, İzmir ve Tarsus SEV İlköğretim Okulları, SEV Amerikan Hastanesi ve SEV Yayıncılık’ı bünyesinde bulunduran Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın tüm okullarında İnovasyon ruhunu perçinlemek amacıyla düzenlediği İNOVASYON GÜNLERİ’nin sonuncusu Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti.

 

İzmir Amerikan Koleji’nde; farklı alanlarda İnovasyonla fark yaratarak, uluslararası başarılara imza atmış birbirinden değerli isimler öğrencilerle birikim ve deneyimlerini paylaştı. Öğrencilerin inovatif projelerinin de sergilendiği (ekte listesi bulunmaktadır)İnovasyon Gününde, değişik alanlardaki inovasyon örnekleri incelendi.

 

Açılış konuşmasını 2010 yılında sehirfirsatı.com’u kuran, Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altında girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yapan ve 2011 Ekim ayından beri Doğan Online Şirketler Grubu’nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görevine devam eden EMRE EKMEKÇİ(TAC’95)nin yaptı. Öğrencilerle “Dijital Dünyada İnovasyon” ile ilgili bir sohbet gerçekleştiren Ekmekçi, inovatif düşüncenin cesaret gerektirdiğini, her zaman için ilk seferde başarılı olunamayabileceği, ama tüm aksiliklere rağmen risk alıp tekrar denemek gerektiği üzerinde durdu.

 

İnovasyon Gününe atölye çalışmaları ile devam edildi. Aritmatik ile İnovasyon, Sosyal İnovasyon, Yeni Bir Ürün Yaratmak,Yaratıcı Yazarlık ve Hikaye Anlatmanın Temelleri, Tapigami, Teknoloji Kullanımı ile Çizgilerden İnovasyon gibi konu başlıklarının işlendiği atölyelere katılan öğrenciler İnovasyon kavramının aslında ne kadar hayatları içinde var olduğunun farkına vardılar.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER inovasyon günleri, inovasyon, inovasyon amerikan koleji