'İlle De Mozart Olsun' Tepecik Filarmoni Orkestrası Konseri

Tepecik Filarmoni Orkestrası, "İlle de Mozart Olsun" projesi ile 21 Şubat'ta İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde sahne alıyor.İZMİR'in Tepecik Semti'nde yaşayan ve karşılaştıkları ayrımcılığa müzikle isyan ederken, yaşam tarzları, müzik ve kültürlerini küçümseyenlere karşı konservatuvar okuyup Tepecik Filarmoni Orkestrası'nı kuran Roman gençler, 'İlle de Mozart olsun' adını verdikleri ilk konserlerini gerçekleştirdi. Mozart'ın senfonilerini Roman müziği ile yeniden yorumlayan 15 gencin, ünlü perküsyon ustası Hamdi Akatay ile verdiği ilk konser büyük ilgi görmüştü.

Ünlü perküsyon sanatçısı Hamdi Akatay'ın öncülüğünde 6 ay önce çalışmaya başlayan Tepecikli gençler, Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi'nde güzel bir konsere imza atmıştı.

Engelsiz Sanat Sloganı ile gerçekleşecek olan konsere başta Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği İzmir Şubesi ( MÜSİAD), Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi, Ulusal Down Sendromu Derneği destek veriyor. Konserde ayrıca - Ulusal Down Sendromu Derneği Halk Oyunları Ekibi Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Korosu , Ulusal Down Sendromu Derneği Zeybek Grubu, Ulusal Down Sendromu Derneği Ritim Grubu ve D.E.Ü Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Ritm Grubu sahne alacak. Konser 21 Şubat 2015 tarihinde saat: 20.00’da İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İlle De Mozart Olsun, Tepecik Filarmoni Orkestrası, İsmet İnönü Sanat Merkezi, Hamdi Akatay, perküsyon sanatçısı, tepecik senfoni orkestrası konser, izmir etkinlik, izmir konserleri