Ilıca Kültür ve Sanat Günleri Sona Erdi!

20 Haziran Cuma günü başlayan Ilıca Kültür ve Sanat Günleri 27 Haziran Cuma akşamı Ilıcalı Balıkçıların Fener Alayı ile sona erdi!Ilıca gönüllüleri tarafından kurulan Ilıca Kültür ve Sanat Derneği önderliğinde, 20- 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Ilıca Kültür ve Sanat Günleri, 19 Haziran Perşembe günü Ilıca Pazar Yeri’nde Zeybek Gösterisi ile başladı.

20 Haziran Cuma günü Cafe No 15’de Çeşme Belediye Başkanı Sayın Muhittin Dalgıç, değerli sanatçılarımız ve konuklarımızın katılımı ile Açılış Kokteyli ve Gazeteci-Yazar Yaşar Aksoy’un okuyucuları ile biraraya geldiği imza günü gerçekleşti.

Ilıca’nın en güzel koylarından Yıldızburnu’nda yer alan Cafe No15, Pecos, Mezzaluna ve Rouge mekanlarının ev sahipliği ile gerçekleşen sergilerde organizasyonun ana teması olan Girit Göçmeni Ilıcalı ailelerin ve Ilıca’nın konu alındığı birbirinden güzel eserler, değerli sanatçılarımız Chermine Vidori, Tülay Kurun, Güler Uruk, Saime Berkkan, Marc Giraud tarafından ve Ilıcalı aile soy ağaçları Brian Giraud’un imzası ile sergilendi.

Koleksiyoncu Taner Morova’nın Ilıca’ya özel eski fotoğraf koleksiyonu ve Çeşme Life Dergisi’nin Ilıca özel sayılarından oluşan arşivi de yine sergilenen eserler arasındaydı.

21 Haziran Cumartesi Günü düzenlenen İzmir’de Çok Kültürlülük ve Göç Konulu Panele, Girit Tarih Uzmanı Prof Dr. A.Nükhet Adıyeke, İngiliz Tarihçi ve Yazar Philip Mansel ve Yazar Mehmet Culum katıldılar.

22 Haziran Pazar akşamı Cafe No 15’de Çeşme ve Girit müzikleri eşliğinde, Ilıcalıların özel tarifleri ile hazırlanan keyifli bir akşam yemeği gerçekleşti. Yıldızbunu koyu güzel türküler ve misafirlerimizin katılımı ile danslarla şenlendi!

Ilıca Kültür ve Sanat Günleri 2014, 27 Haziran Cuma Günü Yıldızburnu Cafe No 15’de saat:19:30’da Yazar Mehmet Culum Bey ile keyifli bir sohbet ardından saat:21:00’de gerçekleşen Ilıca’nın güzelliğe güzellik katan Ilıcalı Balıkçıların Fener Alayı ile sona erdi.

www.ilicasevdadir.com

https://www.facebook.com/ilicasevdadir

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ilıca Kültür ve Sanat Günleri, Fener Alayı, Ilıca gönüllüleri, Ilıca Kültür ve Sanat Derneği, Zeybek Gösterisi, Cafe No 15, Çeşme Belediye Başkanı, Sayın Muhittin Dalgıç, Gazeteci-Yazar Yaşar Aksoy, Yıldızburnu, Mezzaluna, Rouge, Chermine Vidori, Tülay Kurun, Güler Uruk, Saime Berkkan, Marc Giraud, Brian Giraud, Taner Morova, Ilıca’ya özel eski fotoğraf koleksiyonu, Çeşme Life Dergisi, Çok Kültürlülük ve Göç Konulu Panel, Girit Tarih Uzmanı Prof Dr. A.Nükhet Adıyeke, İngiliz Tarihçi Yazar Philip Mansel, Mehmet Culum