Hülya Kuloğlu’ndan, “Kapılar-ı Geç-Erken” Sergisi Açıldı

İzmirli ressam Hülya Kuloğlu’nun “Kapılar-ı Geç-erken” adlı sergisi Ege Bölgesi Sanayi Odası Sergi Salonu’nda, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın katıldığı törenle açıldı.Açılış kokteyline çok sayıda davetli katılırken, sergi gelirinin bir kısmı EBSO Vakfı bursiyerlerine bağışlanacak.

Çağdaş resim anlatımıyla kapı figürlerinin soyutlandığı, yağlı boya renklerle yapılan doku çalışmalarının yer aldığı ve toplam 40 eserin sergilendiği “Kapılar-ı Geç-erken” adlı sergi, 3 Kasım’a kadar açık kalacak.

Serginin açılışında konuşma yapan Hülya Kuloğlu, "Bu sergim de kendimce yaşamı anlatmak istedim. Bunu da kapılar ve onları süsleyen tokmaklarıyla anlattım. Yaşam yolculuğumuzdaki geçişlerin yapıldığı kapılar, kimi zaman dışsal kimi zaman içsel yolculuklarımıza açılan kapılarla. Bazen dünümüze, bazen bu günümüze açılan kapılar. Kimi zaman karanlığa, zamanı geldiğinde ise gönlümüzden aydınlığa açılan kapılar" diye konuştu.

Hülya Kuloğlu Kimdir?

2000 yılında “Seba Sanat Galerisi” nde resim çalışmalarına başlayan sanatçı, 2003 yılında aynı atölyede yetişen sanatçılar tarafından oluşturulan “Su Grubu” nun kurucu üyeleri arasında yer almıştır. Su Grubu tarafından düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerin hemen tamamında aktif olarak görev almış, çok sayıda karma sergiye katılmış ve kişisel sergiler açmıştır.

Sanatçı, 2005 yılında Fransa’da “ART-DE VIVRE” sanat okulu çalışmalarını başarıyla tamamlamış, bu süreci izleyen dönemlerde İngiltere ve Fransa’da karma sergilere katılmıştır. Ardından 2006 yılında İzmir Resim Heykel Müzesi’nde, heykel kurslarına katılmış ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamlamıştır.

Eserlerinde farklı teknikleri birarada kullanarak oluşturduğu ilginç ve deneysel dokularla dikkat çekici ve kendine özgü bir üslup yakalayan Kuloğlu, 2007 yılında Floransa Bienali’ne kabul edilmiş, yakaladığı başarı üzerine “Daimi Katılımcı” hakkı elde etmiştir.

Sanatçı, kendine özgü üslubuyla resim sanatındaki deneysel ve yeni tekniklerle farklı olanı aramaya devam etmekte ve resim çalışmalarını halen yaşadığı kent olan İzmir’de sürdürmektedir.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Bölgesi Sanayi Odası Sergi Salonu, İzmir Kültür Sanat, EBSO Vakfı , Hülya Kuloğlu, İzmir Resim Heykel Müzesi, Sanat Sergisi, Kapılar-ı Geç-erken