HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 20 Ocak 2017

Her Şey Bir Fotoğrafla Başladı

Magazinizmir
İzmir cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden, 30 yılı aşkın süredir Aktif Danışmanlık firması ile iş dünyasında adından başarıyla söz ettiren işadamı Halil Nadas, farklı bir kulvarda yeni bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor.

Halil Nadas, lise yıllarından bu yana hobi olarak ilgilendiği, yoğun iş temposu nedeniyle hep ikinci plana attığı fotoğraf tutkusunu artık profesyonel bir aşamaya taşımaya hazırlanıyor. 10 Yıl önce İZFAK-Zeynel Aydın Atölyesi’nde aldığı eğitimlerle hobisini geliştiren işadamı Nadas, 24 Ocak’ta açılacak olan ilk kişisel sergisi ile fotoğrafseverlerle buluşacak.

"Uzaktan-Yakından"

İş yaşamından arta kalan zamanlarda "uzak ve yakın" fotoğraf yolculuklarına çıkan Halil Nadas, 10 yıl boyunca çektiği bu enstantaneleri "Uzaktan-Yakından" teması ile sanat severlerin beğenisine sunacak. 50 yaşında ilk fotoğraf sergisini açmanın heyecanı içinde olduğunu belirten Nadas, "En güzel görüntüleri aramak için fırsat buldukça seyahat ediyorum. İlk başladığım dönemlerde işimden arta kalan zamanlarda bunu yapıyordum. Ancak son zamanlarda önceliğim fotoğraf çekmek oldu. Farklı kentleri ve ülkeleri geziyorum, farklı kültürlere vizörden bakmayı deniyorum. Bence fotoğraf, hem bir sanat dalı hem de dünyaya farklı bir açıdan bakmanın en güzel yoludur. Fotoğraf, ruhun derinlerindeki hisleri yüzeye çıkartan, vizörden baktıkça derinliklere doğru dalmayı, hayal dünyasının sınırlarını aşmayı başaran ruhani bir güç sağlıyor insana. Bu güçle buluşmak için tüm fotoğraf severleri 24 Ocak - 3 Şubat 2017 tarihleri arasında Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’ne bekliyorum" dedi.

Halil Nadas Kimdir?

1966 yılında Urfa’da dünyaya gelen Halil Nadas, çokuklurına daha iyi bir gelecek vermek isteyen ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti. 5 kardeşin en büyüğü olan Nadas, ilk ve orta eğitimini İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nü başarıyla bitirdikten sonra 1986 yılında kurduğu Aktif Mali Danışmanlık ve Denetim firması ile iş hayatına atılan Nadas, gençlik yıllarından itibaren STK’larda görev almaya başladı. Geçmiş dönemlerde EGİAD’da Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinde bulunan Nadas, halen BASİFED Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN