"Gün Doğmadan" İzlenmesi Gereken Filmlerden

Yaz aylarında yapıcak hiç bir şey yok diyenler için güzel bir üçlemenin ilk filmi "Gün Doğmadan".Bu hayatta yaptığımız her şey sadece biraz daha fazla sevilmek için değil mi demişti Celine Jesse'ye. Trenden ineli epey bi vakit geçmiş, gece olmuştu. Dar bir sokakta yürüyorlardı. Düşündükleri bir 5 dakika sonrası 2 saat sonrası ya da ertesi gün yoktu. Eğer olsaydı, Celine, Jesse'nin teklifini kabul edip o trenden onunla birlikte inmezdi belki de. İnmez ve Viyana'da hayatlarını değiştirecek bi 24 saat geçiremezlerdi. Panik yok, acele yok, endişe ya da herhangi bir korku da yok. Sadece bulundukları an var Celine ve Jesse için. Siz trende yarım saat önce tanıştığınız biriyle daha önce gitmediğiniz bir ülkede 24 saat geçirmeyi kabul eder miydiniz? Ön yargılarımız ve korkularımız bizi durdurmak için her şeyi yapsada bazen hissettiğimiz şeyleri takip etmek, bizi hep hayalini kurduğumuz ama olmamasından sürekli şikayet ettiğimiz o yerlere götürebilir. Belki sadece cesarettir tek ihtiyaç duyduğumuz. Sonucunu bilmeden adım atmaktır. O an hissettiğin şeye saygı duymak ve onu yaşamaktır. Onu durdurmaya çalışmadan, bir yerlere sürüklemeden, çekiştirmeden. Sadece sohbet ederek, masumca öperek ya da dizlerine uzanıp saçlarını severek hatta biraz ileri gidip bardan 2 tane şarap bardağı çalarak. Filmi izlediğimiz 2 saat boyunca sadece diyaloglarla geçen bu serinin ilk filminde kendinizi ister istemez onların yerine koyuyorsunuz. Bulunduğumuz anda kalmak adına sizi cesaretlendiriyor ve aralarında geçen tatlı aşk, sizi sahip olduğunuz şeylerle ilgili bi kez daha düşündürüyor.

Eğer bu akşam başka bir planınız yoksa yanınıza en sevdiğiniz pastadan bi dilim koyun, kahvenizi hazırlayın ve başrollerinde Ethan Hawke ve July Delpy'nin oynadığı bu güzel Richard Linklater filmini izleyin.

Şimdiden iyi seyirler. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Before Sunrise, Gün Doğmadan, Ethan Hawke, July Delpy, Richard Linklater, Sinema, Film, Eğlence, İzmir, Viyana, Romantik, Komedi