Göztepe Rotary Kulübü’nden Sanatseverlere Armağan

İzmir Göztepe Rotary Kulübü ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) işbirliğiyle “Kadın: Yaşamın Kaynağı” teması ile düzenlenen 1.Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın jüri üyesi ünlü fotoğraf sanatçısı Gabriel Brau’nun fotoğraf sunumu büyük ilgi gördüGöztepe Rotary Kulübü Başkanı Prof. Haluk Soyuer, eşi Sevkan Soyuer’in koordinasyonunu üstlendiği ve İFOD Başkanı Beyhan Özdemir işbirliğiyle gerçekleştirdikleri 1.Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dünyaca ünlü İspanyol fotoğraf sanatçısı Gabriel Brau’nun jüri üyesi olarak bulunmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Soyuer, “Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışma, yaşamın her alanında cinsiyet eşitliği ve sürdürülebilir kalkınma için kadının güçlendirilmesine yönelik dünyanın zengin sosyal ve kültürel mozaiğini fotoğraf karelerinde buluşturabilmek amacını taşıyor. 387 yerli, 204 yabancı fotoğraf sanatçısının 2049 eserinin değerlendirmeye alındığı yarışmanın jürisinde Midilli Fotoğraf Derneği Başkanı Stratis Tsouellis, Yusuf Tuvi ve Gabriel Brau Gelabert gibi ünlü sanatçılar yer alıyor. Önümüzdeki yıllarda farklı temalarla devam ettirilecek olan yarışmanın geleneksel hale dönüşmesini hedefliyoruz” dedi.

‘Geleceğe bir miras olarak İzmir’ projesindeki Avrupalı fotoğraf sanatçıları arasında da yer alan Brau’nun, Hindistan’da 12 yılda bir yapılan kutsal ayin törenini konu alan ‘Kumbh Mela’ fotoğraf sunumu ise büyük beğeni topladı. Göztepe Rotary Kulübü ve İFOD üyelerinin Fransız Kültür Merkezinde birlikte izledikleri sunum sonrası, fotoğrafseverlerin sorularını yanıtlayan Brau, kendisine gösterilen yakınlık ve verilen onur için tüm ilgililere ve katılımcılara teşekkür etti.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Göztepe Rotary Kulübü, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) , İzmir Göztepe Rotary Kulübü , Prof. Haluk Soyuer, Sevkan Soyuer, Beyhan Özdemir, Gabriel Brau, Midilli Fotoğraf Derneği Başkanı , Stratis Tsouellis, Yusuf Tuvi, Gabriel Brau Gelabert, Fransız Kültür Merkezi, Kumbh Mela