Gezdiler, Gördüler, Çektiler

Nitelikli kültür-sanat etkinliklerinin yanı sıra açtığı kurslarla da kültürel ve sanatsal değerlerin artmasına öncülük eden Konak Belediyesi'nin yoğun ilgi gören fotoğrafçılık kursu tamamlandı.



Işığın çizdiği resmin peşinden giderek anı yakalayan 28 kursiyerin gezip, görüp, çektiği fotoğraf kareleri Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan yılsonu sergisinde görücüye çıktı.



Öğrenmenin Yaşı Yok

Serginin açılış törenine kursiyerlerin yanı sıra aileleri ve fotoğraf meraklıları katıldı. Farklı yaş ve meslekten 28 kursiyerin eserlerinden oluşan sergide İnciraltı Kent Ormanı, Hipodrom, İnciraltı ve Agora gibi İzmir’in en güzel bölgelerinden objektiflere yansıyan fotoğraflar yer aldı. Fotoğraf sanatı ile ilgili öğrendikleri teknikleri kullanarak çektikleri fotoğrafları sergileme şansı bulan kursiyerler arasında en çok ilgiyi75 yaşında Mehmet Cihat Mat gördü. İlerlemiş yaşına rağmen fotoğrafçılık hobisini geliştirmek adına Konak Belediyesi’nin açtığı fotoğrafçılık kursuna katılan Mat, aldığı eğitimin kendisine büyük katkı koyduğunu söyledi. Fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini dile getiren Mat, "4 yıldır fotoğraf çekiyorum, benim en güzel hobim fotoğrafçılık" dedi.



Emekler Meyvesini Verdi

Kurs eğitmeni Kayacan Uğurluer ise kursun keyifli geçtiğini belirterek, eğitimlerin ardından grup halinde 10 gün boyunca İzmir sokaklarını gezdik. Tüm kursiyerlerdevamsızlık yapmadan sokakları karış karış gezerek fotoğraf çekti. Busergi için büyük emek verdiler. Hepsini tek tek kutluyor ve başarılarından ötürü tebrik ediyorum” dedi. Birbirinden güzel fotoğrafların yer aldığı Konak Belediyesi Fotoğrafçılık kursiyerlerinin sergisi ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kültür-sanat izmir, konak kursiyerleri izmir, izmir fotoğrafçılık kursu, fotoğrafçılık izmir, Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Sanat Merkezi, fotoğraf sergisi izmir, izmir fotoğraf sergisi, İnciraltı Kent Ormanı izmir, izmir hipodrom, izmir iniciraltı, izmir agora, Mehmet Cihat Mat, Konak Belediyesi izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti